Domácí prostředky, jak si poradit s povislými víčky

Povislá víčka představují problém, který je vážnější, než by se zprvu mohlo zdát. Nejen, že vypadáme starší, ale také nám hrozí onemocnění očí a zhoršení zraku. Chcete-li předejít takovým nepříjemným problémům a zároveň se vyhnout plastické operaci, začněte užívat některé z následujících účinných prostředků z pohodlí vašeho domova. Povíme vám, co na povislá víčka funguje a jak tyto přírodní produkty fungují.

Heřmánkový čaj

Heřmánek má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají léčit ochablá oční víčka. Zalijte si tedy dva čajové sáčky, nechte vychladit a poté přiložte na zavřená víčka na dobu 15 – 20 minut. Sáčky můžete předtím vložit na chvíli do ledničky, získáte tak příjemný chladivý efekt.

Vaječné bílky

Vaječné bílky napínají a zpevňují pokožku. Aplikujte malé množství na očištěná a suchá víčka a nechte zaschnout. Poté smyjte studenou vodou. Výsledky byste měli vidět okamžitě.

Led

Led stahuje krevní cévy a snižuje ochabování víček. Stačí tedy, když vezmete kostky ledu a přiložíte na víčka. Pozitivní vliv můžete vidět během chvíle.

Hroznové víno

Hrozny obsahují prvky, které brání nebo zpomalují proces buněčného stárnutí. Tento přírodní prostředek vám pomůže především zevnitř, proto jej přidávejte do každodenní stravy a sami uvidíte, jak o pár let omládnete.

Salátová okurka

Dobře známý lék, který skutečně funguje. Okurky jsou totiž bohaté na kyselinu kofeovou a kyselinu askorbovou, které snižují zánět a napínají pokožku. Ukrojte si dva plátky okurky (měly by být studené) a přiložte na oči. Relaxujte 15 – 20 minut, odstraňte okurku a užívejte si svěží a zářivou pokožku.

Cvičení

Ano, i oční víčka můžete posilovat. Zavřete oči a položte ukazováčky na víčka. Zvedněte lokty, počítejte do 5 a jemně vyvíjejte tlak na oční víčka. Jakmile dopočítáte, pokuste se oči otevřít i pod mírným tlakem ukazováčků. Opakujte 10x.

Kvalitní spánek

Dostatek spánku je lékem na všechno! Nebudete-li dobře spát, budete ve stresu a vaše oči budou vypadat unaveně. Tím se samozřejmě prohloubí problém s povislými očními víčky. Abyste tomu zabránili, choďte dříve do postele a spěte tolik hodin, kolik potřebujete, abyste se ráno cítili svěže a odpočatě.

Znáte některé další způsoby, jak si poradit s povislými víčky? Pokud ano, podělte se o ně s námi v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: brightside.me