Dětský pudr jako lék pro vaši zahradu. Už žádný hmyz ani hlodavci

Ať už dětský pudr používáte pro své dítě nebo vám doma zůstali jen nějaké zbytky a vy si nejste úplně jistí, co s nimi dělat, máme pro vás pár tipů, jak pudr využít v péči o svou zahradu.

Rozlučte se s hmyzem

I když mravenci nejsou zrovna tím nejhorším nepřítelem, kterého můžete ve své zahradě potkat, stále jsou celkem otravní. Zde může pomoci právě dětský pudr. Nasypte jej kolem svého domu a u různých vstupních bodů, jako jsou dveře nebo okna.

Zbavte keře mšic

Stejně jako mravenci, ani mšice nejsou velkými milovníky dětského pudru. Zasypte keře trochou prášku a mšice se budou držet v dostatečné vzdálenosti.

Řešení proti broukům

Dalším problematickým a velmi často se vyskytujícím hmyzem jsou brouci. Po každém dešti posypte pudr na listy rostlin, abyste zabránili broukům jejich žvýkání a ničení.

Hlodavci

Hlodavci mohou být pro vaši zahradu ještě škodlivější než hmyz. Pokud rostliny neošetříte dětským pudrem, riskujete, že si na krásách vaší zahrady budou pochutnávat hlodavci i králíci z blízkého okolí.

Řešení pro vaše ruce

Do zahradní rutiny nepatří pouze péče o samotnou zahradu, ale i o sebe, když se o rostliny staráte. Často se může stávat, že z používání lopat, rýčů a dalších nástrojů máte na rukou puchýře. Zabraňte tomu tím, že rukojeti nebo ruce posypete trochou dětského pudru.

Obrázky: Pixabay