Díogenés 21. století: Dobrodruh a jeho pokus překonat rekord starověkého řeckého filozofa

Dostat se v dnešní době do Guinessovy knihy rekordů není tak snadné. Co mohlo být překonáno, už překonáno bylo a je těžké najít úkol, který ještě nikdo na světě nesplnil. Pokud nejste chytří, šikovní nebo silní, musíte přijít s něčím originálním nebo předělat starý koncept a uzpůsobit ho dnešní době. Přesně to udělal Vernon Kruger, 52letý potápěč z Jižní Afriky, který stejně jako starověký řecký filozof Díogenés žil přes dva měsíce v sudu.

Přes 2 měsíce žil v sudu

Vernon zvolil dřevěný sud instalovaný na 25 m vysoké tyči. Sud stál na jeho zahradě ve městě Dalstrum v provincii Mlumalanga v Jižní Africe.

Není to jeho první rekord

Vernonova nevysvětlitelná záliba v plnění rekordů je rysem jeho života již od konce 90. let. Tehdy se jako 30letý mladík rozhodl strávit rekordní čas na stromě a stal se tak světově známým. Vernon četl v Guinessově knize rekordů, že Brit strávil 54 dní v sudu na tyči. Rozhodl se tedy jeho rekord překonat a učinil tak v roce 1997, kdy na vrcholu strávil 64 dní ve vinném sudu. Po letech se Vernon odhodlal svůj starý rekord vylepšit. Chtěl překonat sám sebe.

Musel mít pomocníky

Sedět vysoko v 500litrovém soudku není snadný úkol, a tak měl Vernon pomocníky. Tito lidé mu nosí jídlo nahoru v košíku a také vodu na pití a pro hygienické účely. Dvakrát týdně se koupal v miniaturním bazénu pomocí speciálního drenážního systému instalovaném v jeho skromném příbytku.

Největším nepřítelem bylo počasí

Jak se ukázalo, na obyvatele sudů číhají na obloze nejrůznější nečekaná nebezpečí. Jednou se nad vesnicí prohnala bouřka a do jeho domu udeřil blesk. Naštěstí, když si muž připravoval výstroj na nový rekord, měl na místě systém ochrany před bleskem, takže mu výboj nemohl ublížit.

Svůj vlastní rekord překonal

Vernon sice překonal starý rekord už dávno, ale v sudu chtěl zůstat co nejdéle. Alespoň 80 dní bylo pro něj bezprostředním cílem, ale v žádném případě ne limitem. Na jeho počin se podívejte v přiloženém videu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Uberalles.live