Dívka by kvůli nemoci nezvládla školní výlet. Učitel se nabídl, že ji na úkor svého pohodlí umožní účast

Školní výlet je pro spoustu dětí obrovským zážitkem. Je to šance, jak navázat nová přátelství, poznat svého učitele zase z jiné stránky a jednou za čas nesedět celý den ve třídě, ale vydat se po zajímavých dobrodružstvích. Proto je velice smutné, když si jej někteří rodiče nemohou dovolit nebo se dítě nemůže zúčastnit kvůli zdravotním problémům. Bohužel toto byl i případ desetileté Ryan Kingové, která nemohla na exkurzi vyrazit, protože trpí rozštěpem páteře a je upoutána na invalidní vozík. Její učitel se ale rozhodl situaci vyřešit po svém.

Rozštěp páteře

Rozštěp páteře je stav, který začíná už v prenatálním období, tedy v děloze, kdy se páteř dítěte plně nevyvine. Zanechává za sebou mezeru v kostech, což může způsobit nevratné poškození nervového systému. Děti jsou pak často oslabené a může se u nich vyskytnout celková paralýza dolních končetin.

Příroda neumožňuje bezbariérový přístup

Přestože bylo během školního výletu naplánováno navštívit  místa, která mají bezbariérový přístup, ale i trasy, které byly kopcovité a nesjízdné. Pro Ryan bylo nemožné, aby výlet na vozíku absolvovala. To by ale nesměla mít tak skvělého učitele, jakým je Jim Freeman. Nabídl se, že i tak Ryan vyrazí na cestu, aby jí nic neuniklo a Jim ji po celou dobu ponese. Matka Ryan byla z učitelova rozhodnutí dojatá a neváhala se o jeho dobrotu podělit i na sociálních sítích: „Jsme požehnáni, že Ryan může navštěvovat takovou školu, která je soucitná a empatická a nikdy ve vás nezanechá pocit, že byste se cítili vyloučeni ze skupiny.“

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: edition.cnn.com