Rozkošné mládě koaly objímalo svou matku po celou dobu náročné operace

Každý, kdo tvrdí, že zvířata nemají city, by si měl přečíst následující článek. Když matka tohoto koalího mláděte měla podstoupit náročnou operaci, neopustilo ji ani na vteřinu. Celou dobu ji pevně svíralo a nedokázalo se od ní odpoutat.

Roztomilí vačnatci

Koaly jsou rozkošná stvoření, jsou to drobní, načechraní medvídci, kteří sice dokážou prospat 23 hodin denně, ale zbytek dne nám dokazují, jak roztomilí jsou. Nosí svá mláďata v malém váčku na přední straně, což je řadí do kategorie vačnatců spíše než savců.

Žádné nebezpečí nehrozí

Ze všech australských zvířat jsou koaly pravděpodobně nejrozkošnější a také nejméně nebezpečné. A mláďata obzvlášť. Ale více než cokoli jiného je tato koala roztomilá především tím, že byla zachycena, jak sedí po boku své matky při těžké operaci. Lpí na své mamince a nehne se od ní ani na krok, aby se přesvědčilo, že vše proběhne v pořádku.

Vážná zranění

Koala Lizzy byla převezena do nemocnice s ostatními divokými zvířaty v australské ZOO. Srazilo ji auto a utrpěla vážné zranění plic, což vyžadovalo urgentní operaci. Šestiměsíční mládě jménem Phantom naštěstí nebylo zraněné, jen křičelo, když se jej zdravotníci pokusili od matky odtrhnout. Jakmile zjistili, že se Phantom jen tak nevzdá, nechali jej asistovat při operaci. Jsme si jistí, že Lizzy moc dobře věděla, že je Phantom po jejím boku, operace dopadla v pořádku a nyní jsou Lizzy i Phantom mimo veškeré nebezpečí.

Podívejte se na snímky, jak Phantom zůstal po boku své matky během náročné operace:

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Happiest.net