Farmář uprostřed pustiny zachrání zraněné štěně. Po důkladném ošetření se ukáže, že jde o divokého predátora

Žít na venkově znamená, že se musíte vypořádat se všemožnými zvířaty, jako jsou například kojoti. Kojoti jsou obvykle považováni za obtěžující zvířata, zejména v oblastech s farmami, kde žijí především hospodářská zvířata. Jsou totiž známí tím, že žerou prasata, psy i kočky. Farmáři mají tendenci je zabíjet. Ovšem kojoti se příliš neliší od psů, důkazem je toho Wiley, který se stal domácím mazlíčkem rodiny, která ho zachránila a poskytla mu domov.

Seznamte se s Wileym

Toto je Wiley, kojot, a jeho nejlepší kamarádka Hailey Hanestad. Haleyin otec přivedl Wileyho domů před několika lety, když jej našel opuštěného a zraněného. Nutně potřeboval ošetřit. Myšlenka na výchovu kojotího mláděte by pravděpodobně většinu lidí nezaujala, ale protože Haileyna rodina celý život žila na farmách, nezdálo se, že by ji přijetí kojota znepokojilo.

Rozhodli se pojmenovat ho Wiley a velmi brzy zapadl mezi ostatní členy rodiny i zvířata. Mezi Wileym a Hailey se dokonce vyvinulo silné přátelství a ti dva jsou nyní nerozlučnou dvojkou. Hrají si spolu, tulí se k sobě.

Jak vypadá péče o kojota?

Wileyho strava se skládá většinou ze zvěřiny a smažených vajec. V tuto chvíli si však vyvinul chuť na lepší věci. Už nebude jíst syrové maso, potřebuje ho vařené. Dokonce se koupe, i když se zdá, že vodu nerad. Téměř každý den chodí na procházky. Rodina také vytvořila výběh co nejpodobnější jeho přirozenému domovu. Všude kolem sebe má rostliny, a dokonce i díru do nory jako přirozené prostředí pro kojota.

Toto rozhodně není obvyklý typ domácího mazlíčka, o kterém byste snili. Zdá se však, že se Wiley velmi dobře přizpůsobil životu s lidmi. I jeho nová rodina dělá vše pro to, aby se stále cítil jako kojot.

Úvodní obrázek: S vědomím rodiny Hanestad, Zdroj: Mirror.co.uk