Studentka univerzity v našla v učebnici dopis z roku 1997. Pustila se do pátrání po adresátovi

Studentka, která se připravovala na zkoušku, netušila, jaké ji čeká překvapení v jedné z knih. Mezi stránkami našla neznámý dopis. Byl datován k roku 1997. Dívka se rozhodla najít jeho adresáta za každou cenu.

Ve školních skriptech našla neznámý dopis

Jedna ze studentek Vratislavské univerzity se připravovala na zkoušku, když otevřela učebnici Základy embryologie zvířat, kde ji čekalo veliké překvapení. Našla dopis, jenž psal dědeček své vnučce 17. března roku 1997. Za každou cenu chtěla najít adresáta, proto v naději, že se jí to povede, předala dopis univerzitním úřadům. Koneckonců, takový dopis je nádherný suvenýr.

Hledání adresáta

Univerzita zveřejnila fotografii dopisu na internet, aby našla adresáta. Přece jen sociální sítě jsou v dnešní době všemocné a jsou to právě ony, které často nejvíce pomohou s hledáním konkrétních osob. A tak se stalo i v tomto případě.

Díky oznámení na internetu se adresát dopisu objevil hned následující den. Žena napsala komentář pod příspěvek zveřejněný na webových stránkách univerzity. Tento jedinečný dopis patří Magdaleně Nowickové, která před 25 lety studovala na tehdejší Zemědělské akademii ve Vratislavi, tedy dnešní Vratislavské univerzitě.

Příběh má šťastný konec

„Toto je dopis od mého dědečka, zesnulého Zdzisława Nowosielského z Elblągu. V roce 1997 jsem byla studentkou druhého ročníku veterinární medicíny. Úžasné překvapení, dojemné. Zdravím univerzitu,“ píše Magdalena.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Jasnastrona.com