Dodejte vašim játrům sílu a regeneraci prostřednictvím vhodné stravy. Jako bonus vás čeká snadné hubnutí

Možná jste to nevěděli, ale játra hrají v našem těle významnou roli při ztrátě hmotnosti. Žaludek je totiž zodpovědný za trávení tuků a správná funkce jater a žlučníku je zase nezbytná pro dobré fungování žaludku. Což celé znamená, že pokud vaše játra budou nemocná nebo poškozená, tuk nebude dobře tráven nebo vylučován. Mimo to, váš metabolismus se zpomalí a škodlivé látky se začnou v těle hromadit. Proto byste se o svá játra měli starat, vyživovat je zdravými potravinami a naučit se některým dobrým návykům. Z toho důvodu vám dnes představíme seznam potravin, které mohou regenerovat vaše játra a pomoci při hubnutí.

Česnek

Jezte před snídaní. Jedná se o nejklasičtější lék v přírodní medicíně. Česnek obsahuje alicin a selen, dvě složky, které jsou ideálními pomocníky pro vyčištění a regeneraci jater. Abyste zabránili zápachu z úst, žvýkejte kousek čerstvé máty.

Grapefruit

Obsahuje vitamín C a antioxidanty, které jsou přírodními čističi jater. Konzumovat jej můžete v jakékoliv podobě – jako čerstvé ovoce nebo ve formě vymačkané šťávy.

Káva nebo zelený čaj

Čaj i káva jsou velmi bohaté na antioxidanty katechin a polyfenol. Pro ochucení nezapomínejte, že do těchto nápojů můžete přidat pouze med nebo stévii. Pijte vždy ke snídani.

Avokádo

Avokádo má vysoký obsah omega – 3 mastných kyselin, jež jsou vynikající pro vaše srdce. Navíc avokádo podporuje játra k produkci glutathionu, který ničí tuky a škodlivé látky.

Pohanka

Reguluje metabolismus tuku díky inositolu, což je sloučenina, která chrání játra a zároveň pomáhá zpracovávat určité hormony. Odstraňuje škodlivé látky od léků a glukózy. Navíc pohanka patří k nejvýživnější zrnům, bohatým na bílkoviny a esenciální aminokyseliny, které vám pomohou získat více energie.

Artyčoky

Artyčoky jsou velice chutné a také pomáhají při hubnutí. Jsou užitečné pro vaše játra a slinivku břišní. Jejich přírodní enzymy spravují, chrání a optimalizují všechny procesy spojené s trávením tuků.

Kurkuma

Protizánětlivé koření pro vaše játra. Přidat jej můžete do rýže v kombinaci s nízkotučným masem  nebo dokonce do medu, abyste si vytvořili detoxikační sirup pro vaše játra.

Červená řepa s rozinkami

Přírodní lék pro vaše játra. Pomůže vám zhubnout a poskytnout výraznou dávku vitamínů, minerálů a antioxidantů.

Ingredience:

  • 2 a 1/2 šálku vody
  • 2 a 1/2 šálku červené řepy
  • 1/2 šálku rozinek
  • šťáva ze dvou citrónů

Postup:

Přiveďte vodu k varu. Mezitím si nakrájejte červenou řepu na malé kostičky a poté vhoďte do vroucí vody. Zasypte rozinkami a přikryjte pokličkou. Následně nechte chladnout asi 45 minut. Nalijte do mixéru a rozšlehejte do jemné konzistence. Ke konci vymačkejte citróny a dobře promíchejte. Pijte každé ráno po dobu 5 dní.

Pokud se vám dnešní zdravé rady líbily, nezapomeňte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com