Zdrcený psík se snažil každé ráno vyběhnout ven z domu. Jednoho dne se ho jeho majitel rozhodl následovat

Ztráta čtyřnohého kamaráda může být velmi zničující. Po společně stráveném čase se již stává cenným členem rodiny a jakmile je pryč, přepadává nás těžký smutek. Totéž se ovšem může stát i opačně. Malý psík Cesur ztratil svého majitele Mehmeta Ilhana, který zemřel ve věku 79 let. V posledních 2 letech mu byl Cesur věrným společníkem. Mehmet zemřel v nemocnici blízko svého domova v Burse v Turecku po dlouhé nemoci, která ho bohužel upoutala na lůžko. Cesurovi to zlomilo srdce.

“Můj otec a Cesur mezi sebou měli zvláštní spojení. V posledních dnech jeho života Cesur přestal úplně jíst,” vypráví Mehmetův syn Ali. Když Mehmet zemřel a jeho tělo se připravovalo na pohřeb, věrný pejsek se od něj odmítal hnout na krok. Dokonce vedl pohřební průvod. Když začal ceremoniál, Cesur se usadil vedle rakve svého pána a hlavu měl po celou dobu skloněnou. Zároveň byl svědkem toho, když byl jeho pán pohřben.

Cesur nyní žije s Mehmetovo synem Alim, ale stále teskní po svém původním pánovi. Po několika týdnech od pohřbu si Ali všiml, že po odchodu do práce se Cesur vždy snaží vyběhnout ven. Jednoho dne se Ali rozhodl Cesura sledovat a zjistit, kam každý den chodí. Nakonec se ukázalo, že se jedná o Mehmetův hrob, kde ho jeho věrný přítel každý den navštěvuje.

Nikdo neví, kdy se Cesur ze svého smutku zotaví, ale mezitím je rozhodně v dobrých rukou milovaného syna svého majitele, který se o něj stará s veškerou láskou na světě.

Pokud znáte lidi, kteří tvrdí, že zvířata nemají žádné city, sdílejte s nimi tento příběh.

Zdroj: en.stories.newsner.com