Své plíce si můžete snadno pročistit od kouření, aby se vám lépe dýchalo a konečně se začalo lepšit i vaše zdraví. Směs zdravých ingrediencí vám v tom pomůže raz dva

Vzdát se kouření je velmi obtížná záležitost, protože se vyvíjí psychologická i fyziologická závislost a stav těla se každým dnem zhoršuje. Často se stává, že i roky poté, co jste vykouřili svou poslední cigaretu, se vaše zdraví nezlepšuje. To je způsobeno skutečností, kdy jsou plíce během kouření zanesené dehtem a škodlivými sloučeninami. Navíc tyto látky se hromadí také v důsledku pasivního kouření, což je důvod, proč byste si své plíce měli systematicky pročišťovat.

Výhody nápoje

Kořen zázvoru pomáhá odstranit přebytečný hlen z plic a zároveň čistí dýchací cesty od škodlivých látek. Cibule má vykašlávací a protizánětlivé účinky, které jsou zvláště užitečné při dlouhodobém kašli. Navíc funguje jako prevence před vznikem rakoviny. Med je antiseptickou a protizánětlivou látkou, zlepšuje imunitu a jako bonus dodá nápoji sladkou chuť. V neposlední řadě kurkuma. Ta je bohatá na vitamíny a minerály, které tělu pomáhají se rychleji zotavit. Také posiluje imunitu a stejně jako cibule předchází rakovině.

Jak čistit vaše plíce po ukončení kouření

Ingredience:

  • 400 g cibule
  • 1 malý kořen zázvoru
  • 1 l vody
  • 2 ČL kurkumy
  • 400 g medu

Postup:

Vložte med do vody a začněte vařit. Mezitím si nakrájejte cibuli a zázvor a přidejte do vroucí vody. Jakmile směs začne vařit, nasypte kurkumu a snižte teplotu. Tekutinu dvakrát převařte, sceďte a nechte vychladnout. Uchovávejte v ledničce a pijte každý den 2 polévkové lžíce na prázdný žaludek a 2 čajové lžičky 2 hodiny před obědem. Ujistěte se, že pravidelně chodíte na čerstvý vzduch a hluboce se nadechujete.

Máte ve svém okolí nějaké kuřáky, kteří se snaží přestat kouřit? Sdílejte s nimi tento recept a pomozte jim starat se o své zdraví.

Zdroj: feelhealthylife.com