Cukrovka typu 2 – nejen nadměrná žízeň a časté močení jsou jejími příznaky. Přečtěte si o těch méně známých, ale stejně nebezpečných

Každé onemocnění se vykazuje různými varovnými příznaky a signály. Obvykle u cukrovky typu 2 se jedná o časté močení, žízeň i necitlivost v rukou či nohou. Ovšem kromě těchto obecně známých jsou další, které nám dokáží naznačit, že je s hladinou cukru v našem těle něco v nepořádku. A tady jsou.

Chrápání

Chrápete více než obvykle a navíc velmi hlasitě. Lidé, kteří chrápou, jsou vystaveni stresovým problémům, které zvyšují hladinu cukru v krvi. Studie zaznamenala, že polovina lidí s cukrovkou typu 2 má potíže se spánkem, zatímco další studie ukazuje, že 23% pacientů s problémem chrápání bylo později diagnostikováno cukrovkou.

Změny pokožky

Tmavé skvrny na kůži značí, že hladina cukru v krvi vzrostla. Vysoká hladina inzulínu zvyšuje růst pokožky a tvorbu melaninu, což způsobuje, že některé kožní skvrny změní svou barvu na tmavší. Testy pak mohou ukázat, že pacient buď skutečně trpí cukrovkou, nebo se jedná o pouhé zvýšení hladiny cukru v krvi.

Problémy se sluchem

Tichý příznak cukrovky. Ve srovnání s lidmi, kteří mají normální hladinu cukru v krvi, 30% lidí s cukrovkou typu 2 má určitou formu sluchových potíží. Pokud se vám zdá, že své přátele během hovoru čím dál tím méně slyšíte nebo často zesilujete televizi, pak se skutečně může jednat o cukrovku typu 2.

Lepší zrak

Odkládání brýlí na čtení nemusí být vždy dobrým znamením. S nárůstem hladiny cukru v krvi se může zlepšit zrak a snížit se potřeba nošení brýlí. I když nebyly provedeny žádné oficiální studie, které by toto tvrzení potvrdily, někteří lékaři tvrdí, že zlepšení zraku je úzce spojeno s cukrovkou.

Svědění

Cukrovka ovlivňuje krevní oběh, jehož poškození vede k suché pokožce a svědění. Někteří pacienti, kterým byla diagnostikována cukrovka, si skutečně stěžovali na svědění rukou a nohou. Takže se nestyďte a nechte se vyšetřit lékařem, jenž vám poskytne odbornou konzultaci.

Cukrovka je vážný problém, který by si měl každý uvědomovat, sdílejte proto tento článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com