Dodržujte občas postní dny – pročistí celé tělo a přispějí k štíhlejší postavě

Čas od času je potřeba nastavit si den půstu, a to dokonce i u lidí, kteří netrpí nadváhou. Zvláště začátkem roku se lidé chtějí pročistit od vánočního mlsání. Vědci totiž zaznamenali, že lidstvo se vyskytuje v době přejídání a lidské tělo tak dostává nepravidelnou výživu. Proto dospěli k jednoznačnému závěru – vyrovnaná výživa znamená konzumaci zdravých potravin doplněnou o krátká období plného nebo částečného půstu. Pokud 2x týdně snížíte stravu na 500 kalorií, můžete zhubnout a zlepšit celkový stav vašeho těla. My jsme pro vás připravili některá menu pro takový postní den.

V zimě zelenina

  • 300 g mrkve
  • 300 g vařené řepy
  • 2 vejce
  • 1 PL oleje (olivový, sezamový nebo z lněného semínka)

Očistěte zeleninu a nastrouhejte nahrubo. Vejce nakrájejte na kostky a vše promíchejte s olejem. Pokud budete mít chuť, zakápněte citrónovou šťávou. Salát byste měli jíst po celý den po pěti porcích.

Okurka

Salátové okurky jsou nejlepší na léto, kdy si můžete zakoupit domácí zeleninu na trhu. Stačí rozdělit asi 1,5 kg okurek na pět porcí a jíst po celý den s trochou jiné zeleniny.

Sýr a vejce

V tomto režimu se snídaně skládá ze šálku kávy a 100 g tvrdého sýra. Oběd by měl představovat 2 vejce a šálek čaje a večeře 200 g sýra s čajem.

Rýže

Opláchněte 150 g rýže a uvařte v lehce slané vodě. Jezte ve třech porcích během celého dne. Pokud ji chcete doplnit o jiné chutě, můžete si dovolit svačinu z malé mrkve, jablka a papriky.

Bílkoviny

Menu na celý den by mělo být složené ze 100 g tvrdého sýra a kávy ke snídani, 2 vařených vajec a 100 g kuřecího masa k obědu a 200 g tvarohu a sklenice kefíru k večeři.

Ovoce

Během dne máte dovoleno sníst 1,5 kg ovoce kromě banánů. Menu si můžete poskládat z jablek, některá mohou být syrová a některá pečená se skořicí a kapkou medu.

Pohankový kefír

Uvařte ve vroucí vodě 200 g pohanky, dokud nezvětší svůj objem na 2 cm. Poté ji přikryjte a nechte přes noc odležet. Druhý den zalijte pohanku 1 litrem nízkotučného jogurtu a výslednou kaši rozdělte do pěti porcí na celý den.

Kefír

Takový postní den dokonale pročistí vaše střeva a normalizuje jejich činnost. Během dne je povoleno vypít 1,5 litru kefíru bez tuku.

Každý takový den vám pomůže v cestě ke štíhlejší postavě a pročistí kůži, játra i střeva.

Doporučení

  • V případech gastrointestinálních onemocnění byste se před dny s ovocem a kefírem měli poradit se svým lékařem.
  • Pokuste si naplánovat povinnosti tak, aby postní dny byly klidné, bez stresu a fyzické námahy.
  • V předvečer půstu konzumujte lehčí jídla, a to převážně na večeři.

Jak se vám dnešní článek líbil? Máte i vy nějaké zaručené recepty, jak strávit den půstu? Nebo postní dny vůbec nedodržujete? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: sovkusom.ru