Štíhlá během chvilky – jděte na to chytře a uberte si pár kil díky správným kouskům oblečení

Často vidíme případy, kdy žena vypadá v oblečení mnohem lépe než bez něj. Spousta žen se totiž už naučilo ovládat optickou iluzi, aby vypadaly štíhlejší než ve skutečnosti jsou. Stylisté dokáží oblékat krásné ženy tak, že vypadají mnohem hubenější než jejich štíhlé přítelkyně. Ovšem i vy ostatní, které nemáte k dispozici takové odborníky, byste o jejich triky neměly zůstat ošizené. Proto vám ukážeme, jak na to!

Svislé linie

Nejoblíbenějším optickým klamem jsou svislé čáry na oblečení. Nemusí se jednat pouze o známé proužky, ale také o knoflíky seřazené do řady, zip, bundy, cardigany, kabáty, dlouhé šály nebo svislé prošívání. Výjimkou je kontrastní pás a časté záhyby.

Jednotný vzhled

Oblečení v jedné barvě od bot až po pokrývku hlavy je skvělým řešením. Dejte přednost tmavé matné látce, která dobře drží svůj tvar. Pamatujte, že každý lesk, ozdoba nebo vzor vás bude činit plnějšími. Dopřejte si i několik odstínů jedné barvy, budete mít jedinečný a skvělý styl, díky kterému budete vypadat hned o pár kil lehčí. K tomu boty na podpatku a jste dokonalá.

Držte se své velikosti

Velikou chybou, které se dopouští mnoho žen, je domnění, že nadměrné velikosti skryjí jejich vady. Naopak! Takový styl akorát zdůrazní všechny vaše nedostatky a nedokonalosti. Druhým extrémním případem je nákup oblečení menších velikostí v naději, že zázračně zhubnete. Oba případy vám vytvoří směšný vzhled. Oblečení by vždy mělo odpovídat přesně vašemu číslu.

Vhodné spodní prádlo

Hrudník, pas a hýždě – nejvíce problematické ženské partie. Proto byste měla pečlivě volit spodní prádlo, aby nevytvářelo záhyby a neprosvítalo skrze oblečení. Podprsenky jsou určené nejen ke zvětšení poprsí, ale také k jeho podpoře, což mu dodává správný tvar. Kalhotky se také liší a mnoho z nich je určeno ke každodennímu nošení.

Účes

Vlasy by měly ladit k vaší postavě a být v souladu s tělesnými proporcemi. U žen s nadváhou jsou příliš ulízané vlasy a upnuté culíky spíše ke škodě, ačkoli mohou být v módě. Také je třeba se vyvarovat příliš objemným kudrlinám, které obličej akorát tak zvětšují. Vždy při výběru účesu berte v úvahu tvar a velikost obličeje.

Nemusíte se bát kreativity, ale je důležité myslet na to, aby oblečení bylo v harmonii s vaší postavou a vizuálně skrylo všechny problematické oblasti.

Jak vypadá váš šatník? Snažíte se vhodně volit své oblečení nebo jej moc neřešíte? Podělte se s námi v komentářích a nezapomeňte sdílet článek i mezi kamarádkami.

Zdroj: takprosto.cc