Dokázáno: Vědci zjistili, co ženám pomáhá během porodu od bolesti

Jste těhotná nebo se s partnerem doma bavíte, že byste mohli brzy založit rodinu a jediné, co vás trápí, je bolest při porodu? Možná by vám od strachu mohl pomoci jeden tip, se kterým přišli samotní vědci.

Strach z bolesti

Pro spoustu žen je porod velice vzrušujícím zážitkem. Přivést na svět nový život, to je zázrak, který umí pouze ženy. Tato “schopnost” ale s sebou nese i určitou zodpovědnost a také oběti, respektive nutnost překonat určité překážky, jako je například silná bolest. Té se právě některé ženy obávají nejvíce. Na toto téma byl ale proveden výzkum, jehož výsledky mohou ženám nabídnout během porodu více uvolnění, čímž se zmírní i bolest. Samozřejmě každá žena je jiná a ne na všechny mohou platit stejné triky, ale rozhodně to stojí za zkoušku.

Oblíbená hudba

Výsledky studie ukazují, že hudba může mít pozitivní vliv na bolesti při porodu. Tato bolest je často spojena s emočním stresem a zdá se, že hudba tyto příznaky snižuje. Například i pacienti po složité operaci pocítili při poslechu oblíbené hudby méně intenzivní bolesti. Vždy volte něžné, klidné melodie a nechte společně s nimi plynout emoční stres. Jak se ukázalo, tento trik snižuje bolest a stres u žen během prvních tří hodin porodu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Eurekalert.org