Dokonalého líčení nedosáhnete, budete-li mít špinavé štětce. Naučte se, jak je správně čistit

Dokonalé líčení nezáleží pouze na značce kosmetiky, kterou užíváte, ale také na čistotě aplikátorů, jako jsou například štětce. Zaprášené a špinavé štětce na sobě hromadí další a další vrstvy kosmetických výrobků, nemluvě o množství bakterií, jež se mohou dostat do naší pokožky. Nebudeme-li se o aplikátory starat, vystavujeme se tak riziku vzniku zánětu a akné. Pravidelnost čištění závisí především na účelu a častosti užívání.

Nejlepší způsoby, jak čistit aplikátory make-upu

Ideálním způsobem je samozřejmě koupit si profesionální prostředky určené pro mytí štětců, které obsahují dezinfekční prostředky ničící bakterie. Existuje celá řada takových produktů a snadno se používají. Stačí, když štětce ponoříte, chvíli počkáte a poté opláchnete. Takové roztoky dodávají štětinám lesk a působí jako kondicionér. Bohužel ale, ne všichni lidé mají tuto možnost, proto bychom vám rádi nabídli osvědčené domácí metody.

Mýdlo

Navlhčete štětec, namydlete a pořádně napěňte. Poté opláchněte pod tenkým proudem vody, aby nedošlo ke zničení štětin.

Mycí prostředek na nádobí nebo dětský šampón

Naneste pěnu na mokrý štětec a krouživými pohyby napěňte. Opláchněte, dokud nepoteče čirá voda. Mírně vyždímejte.

Mandlový nebo olivový olej

Naneste olej na ubrousek nebo papírovou utěrku a třete po štětinách. Tímto odstraníte zbytky kosmetických přípravků. Poté omyjte vodou s mýdlem a osušte. Dejte si pozor na množství oleje, aby nebyly štětiny mastné.

Octový roztok

Nařeďte ocet vodou v poměru 1:2 a ponořte štětce do roztoku. Jakmile je voda špinavá, přidejte čistou vodu a nakonec opláchněte.

Velikou roli také hrají typy kartáčů. Jsou-li vyrobeny ze syntetického materiálu, nevyžadují příliš velikou péči, stačí použít pouze mýdlovou vodu. Štětiny z přírodních materiálů se naopak myjí pouze pod teplou vodou.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Pokud se vám zdály užitečné, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: ladylife.style