Domácí léčba pro zmírnění bolesti zubů. Vyzkoušejte tyto jednoduché, levné a zároveň účinné přírodní metody

Před stovkami let, kdy neexistovaly žádné zubní pasty, lidé stále potřebovali něco, čím si udrží zdraví svého chrupu. Nebyla jiná možnost, než se obrátit na množství přírodních prostředků a technik, které by zabránily poškození zubů a zlepšily jejich zdraví. Pokuste se uklidnit své zuby následujícími přírodními způsoby. Než se do nich ale pustíte, poraďte se nejdříve se svým lékařem.

Pasta z kajenského pepře a kurkumy

Smíchejte kurkumu s trochou kajenského pepře a vytvořte si hladkou pastu. Použijte ji k vyčištění zubů jako jakoukoliv jinou pastou.

Esenciální oleje

Máta, tea tree olejíček, myrha, hřebíček a skořice – oleje z těchto surovin jsou schopné zmírnit bolest zubů a eliminovat výskyt bakterií.

Kloktadlo ze slané vody

Do sklenice s vodou přidejte lžičku soli a promíchejte, dokud se nerozpustí. Kloktejte a snižte tak bolest a otoky v postižené oblasti. Zároveň působí jako prevence před vznikem zánětu.

Okurka

Na postižený zub přiložte plátek okurky a uvidíte, jak rychle zaznamenáte úlevu.

Česnek se solí

Česnek je jednou z nejsilnějších protizánětlivých a antibakteriálních látek vůbec. Stroužek česneku rozdrťte, posypte trochou soli a žvýkejte bolavým zubem.

Cibule

Cibule má velice vysoké antimikrobiální a antiseptické vlastnosti, což znamená, že je schopná eliminovat bakterie a zmírnit bolest. Stačí, když přiložíte plátek cibule na bolavý zub.

 

Mátový čaj

Má silné antibakteriální vlastnosti, takže jeho pití může snadno uklidnit vaše zuby.

Myrha

Obsahuje protizánětlivé a bolest tlumivé látky, jež eliminují přítomné bakterie. Jednoduše přidejte lžičku myrhy do vody a vyplachujte ústa.

Pšeničné klasy

Žvýkání pšeničných klasů pomáhá zklidnit bolest, detoxikovat dásně a předcházet dalším infekcím a bakteriím.

Led

Ideální pro snížení zánětu a otoku postiženého zubu. Stačí na bolavé místo pouze přiložit.

Vyzkoušeli jste už některých z těchto tipů? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com