Domácí medový obklad proti kašli a nachlazení

Mnoho lidí zejména v podzimním či naopak jarním období trpí na kašel a nachlazení. Tyto potíže samy od sebe nebývají nebezpečné, nicméně jsou velmi únavné a nepříjemné. Vytrvalý kašel, který nepřechází ani v noci a nedovoluje vám usnout, se může stát vážným problémem, který naruší rovnováhu celého organismu. Naštěstí existuje několik způsobů, jak se s ním vypořádat a my vám dnes jeden z nich představíme. Je to přírodní medový obklad, který přináší rozbolavělým a podrážděným plicím velkou úlevu.

Na obklady proti kašli budete potřebovat:

  • Kokosový olej
  • Med
  • Čerstvý zázvor
  • 1 lžička mouky
  • Gáza a kus látky

Návod na přípravu léčivého obkladu

Připravte si vodní lázeň, ve které zahřejte trochu medu, do kterého přidejte pár lžiček kokosového oleje a nechte ho roztavit. Oloupejte kousek zázvoru a nastrouhejte ho na jemném struhadle a přidejte ho do misky a celou směs zahustěte lžičkou mouky. Všechno dobře promíchejte, odstavte z kamen a nechte zchladnout.

Směs pak navrstvěte na gázu a přiložte ji na hruď anebo záda pacienta a zafixujte obvazem, šátkem nebo jiným způsobem. Nechejte působit asi 2 až 3 hodiny u dětí, dospělí s obkladem mohou spát celou noc.

Jak med, zázvor a kokosový olej pomáhají

Med je tisíce let ceněným léčivem, které působí jako antibiotikum a má skvělé antibakteriální a antivirotické vlastnosti. Když se jeho účinné látky vsakují do kůže, působí stejně účinně jako drahé produkty farmaceutického průmyslu, akorát bez vedlejších účinků použitých chemikálií.

Zázvor je na tom podobně jako med. Tento zlatavý kořen se využívá po tisíce let v tradiční indické medicíně a je ceněný pro své protizánětlivé vlastnosti. Obsahuje celou řadu důležitých minerálních látek a vitaminů, které podporují správnou činnost imunitního systému, zabíjí nepřátelské bakterie a viry a tlumí záněty.

Kokosový olej rovněž disponuje protizánětlivými účinky a chrání vaši pokožku před podrážděním působení poněkud ostřejšího zázvoru. Kromě toho, stejně jako ostatní dvě výše zmíněné přísady, i kokosový olej funguje jako přírodní antibiotikum, které si hravě poradí s bakteriemi, viry i kvasinkami.

Obrázky: Eddenya