Kokosový olej pro zdraví a krásu. Příjemně překvapí v kuchyni i kosmetice

Kokosový olej, zázrak dnešní doby, který se vyplatí pravidelně používat nejen při vaření, ale i v souvislostí s péčí o náš zevnějšek. Jedná se o superpotravinu, bez které bychom neměli strávit ani jeden den navíc. A dokonce není ani příliš drahá, jak se mylně o některých zdravých potravinách domníváme. Pokud o kokosovém oleji ještě nic nevíte, zde vám přinášíme to nejdůležitější, co byste měli znát.

Účinky kokosového oleje na naše zdraví

Kokosový olej má antimikrobiální vlastnosti, což znamená, že nás chrání před bakteriemi, viry, plísněmi a parazity. Je protizánětlivý a protinádorový, brání tedy rozvoji rakovinných buněk a posiluje imunitní systém. Zároveň neobsahuje žádné toxické látky pro naše tělo škodlivé. Zlepšuje vstřebávání živin tím, že obsahuje snadno stravitelné tuky a vitamíny, jako je vitamín A, D, E a K. Má antioxidační účinky. Pokud se zraníte, jakýmkoli způsobem, například se popálíte, vytvoří se vám modřina nebo vás bodne hmyz, naneste trochu kokosového oleje na postižené místo. Urychlíte tak proces hojení.

Využití kokosového oleje v kosmetice

Páni, které trápí vypadávání vlasů a plešatost, by měli začít používat kokosový olej s příměsí tymiánu, cedru, jojoby, levandule, kajenského pepře a ricinového oleje. Stejně tak eliminujete výskyt nepříjemných lupů. Pro jemnou pokožku smíchejte kokosový olej s trochou hrubé soli a masírujte celé tělo. Zbavíte se tak odumřelých kožních buněk a vaše kůže zůstane krásně hebká a zářivá. Kokosový olej můžete využít i jako krém na obličej, každý večer před spaním – odstraňuje váčky pod očima, zjemňuje pleť a vyhlazuje drobné vrásky. Stejně tak vám poděkují i vaše zuby, které budou po použití kokosového oleje s trochou jedlé sody krásně bílé a hladké. U miminek může pomoci proti vyrážce z plenek.

Obrázky: Pixabay