Puchýře na nohou se dají léčit. Domácí metody vás rychle zbaví trápení

Nové boty, sešlapaná obuv, dlouhodobé stání, to všechno vám může způsobit nepříjemný puchýř na noze. Puchýřky plné tekutiny zpravidla nejsou nijak bolestivé, ale v závislosti na jejich velikosti mohou být velice obtěžující. Abychom je nemuseli zbytečně strhávat, jak to většina z nás má ve zvyku, zkuste níže uvedené tipy, které vám proces jejich odstranění pomohou urychlit.

Deodorant

Pokud vás puchýřky na nohou otravují a máte tendenci kvůli nim skrývat své nohy v uzavřených botách i přes horké letní dny, zkuste na ně předem aplikovat deodorant. To zabrání tření v botě, což by jinak situaci jen zhoršovalo.

Náplast

Dočasným řešením, které chrání puchýř před odřením, je náplast. Trik spočívá v tom, že by se lepící konce měly vzájemně dotýkat a jemná, polštářková část byla umístěna těsně nad puchýřem.

Zelený čaj

Jelikož má zelený čaj protizánětlivé účinky, může vám pomoci i s léčbou puchýřů. Ponořte 3 sáčky zeleného čaje do vroucí vody a poté přidejte lžičku jedlé sody. Počkejte, až tekutina vychladne a následně do ní ponořte postižené místo s puchýřem na dobu 30 minut.

Jablečný ocet

Jablečný ocet dokáže díky svým antibakteriálním vlastnostem bránit vzniku infekce. Stejně tak můžete použít k čištění puchýře peroxid vodíku, následně naneste antibakteriální mast.

Vitamín E

Velice dobře napomáhá k regeneraci kožních buněk a zabraňuje tvorbě jizev. Vitamín E můžete získat ve formě oleje nebo masti.

Ricinový olej

Před spaním namažte postiženou oblast ricinovým olejem a nechte působit celou noc. Puchýř vyschne a tím se urychlí proces hojení. Pro zvýšení účinku smíchejte ricinový olej s jablečným octem.

Obrázky: Twice