Domácí měsíčková mast rychle a levně. Dejte sbohem svědění a vyrážce

Měsíček je krásná květina po celém světě známá především díky svým silným léčivým účinkům. Daří se mu dobře ve většině podnebích a snadno kvete rok co rok, aby většině bylinkářů dělal radost svými léčivými schopnostmi. Jeho účinky zpravidla nejčastěji využíváme v podobě masti, a proto bychom se s vámi dnes chtěli podělit o její domácí výrobu. Je šetrná k pokožce a ideální na škrábance a kousnutí od různých druhů hmyzu, což začíná být s příchodem teplého počasí aktuální téma.

Výhody měsíčku

Než vás provedeme výrobou domácí měsíčkové masti, řekneme vám něco o výhodách této byliny. Měsíček lékařský je protizánětlivá, antivirová, antimykotická a antimikrobiální rostlina, ze které všechny tyto vlastnosti činí jednu z nejčastěji používaných bylin na drobná zranění, odřeniny a popáleniny, stejně jako na vyrážky a kousnutí od hmyzu. Pomáhá zmírnit suchost, prasklinky a svědění pokožky. Z toho důvodu je ideální ingrediencí pro výrobu různých krémů, mastí a pleťových vod.

Domácí měsíčková mast

Většina domácích mastí se vyrábí velice jednoduše a k ruce potřebujete jen minimum přísad. V dnešním případě měsíčkové masti si připravte sušené květy měsíčku, čistý organický olivový olej, popřípadě směs z panenského kokosového olej a sladkého mandlového oleje, které jsou známé svými blahodárnými účinky na pokožku těla, včelí vosk (30 ml na 1 šálek oleje přispívá k dokonalé konzistenci) a esenciální olej dle vlastního výběru.

Propasírujte květy měsíčku společně s olejem přes síto a přiveďte k varu ve vodní lázni. Po zahřátí přidejte včelí vosk. Za občasného míchání čekejte, dokud se vše nerozpustí a nevytvoří jednotnou tekutinu. Přidejte esenciální olej a promíchejte, aby se všechny složky sloučily. Před použitím nechte zcela vychladnout.

Mast můžete používat téměř denně, obvykle na suché ruce a nohy. Je také skvělým nástrojem pro masáže, její zlatá barva a příjemná vůně dokáží navodit krásnou atmosféru.

Obrázky: Freepik