Domácí metody pro přirozené vyhlazení obličeje. Už žádné vrásky a žádný botox

Přiznejte se, kdo z vás se každé ráno prohlíží v zrcadle a počítá si přibývající vrásky? S postupem věku vedeme čím dál tím tvrdší boj proti klesající pružnosti naší pleti a vráskám. Samozřejmě, na trhu existuje spousta možností, jak na vrásky, jako jsou různé kosmetické produkty, lifting obličeje nebo botox. Ovšem vydat se můžete i druhou cestou, přirozenou. Zde je několik způsobů, jak zpomalit stárnutí a podpořit elasticitu své pleti.

Jezte více vitamínu C

Vitamín C stimuluje produkci kolagenu, jenž slouží k podpoře struktury naší pokožky, vlasů, nehtů, kostí, šlach a vazů. Jinak řečeno, více vitamínu C = pevnější pokožka.

Provádějte obličejovou jógu

Existují různá online cvičení, zahrnující pohyby ve vaší tváři a vyvíjení tlaku na určité oblasti. Tyto cviky posilují svaly v obličeji, díky čemuž bude vaše pleť pevnější a lépe tvarovaná.

Vyzkoušejte akupunkturu obličeje

Pokud se nebojíte jehel, rozhodně to stojí za zkoušku. Stimulací určitých oblastí obličeje může akupunktura obnovit některé svaly. Jedinou nevýhodou mohou být jisté finanční náklady. Nejdříve si zkuste zajistit konzultaci, zdali je to pro vás to pravé.

Vytvořte si domácí obličejovou masku

Domácí kosmetické přípravky jsou vždy tou jednodušší, levnější a zábavnější cestou. Můžete zahrnout osvědčené přísady proti stárnutí pleti, jako jsou vaječné bílky, citrónová šťáva, olivový olej nebo aloe vera.

Dostatečné množství vody

Postrádá-li vaše pokožka pružnost, příčinou může být dehydratace. Pití většího množství vody prospěje elasticitě vaší pleti, odplaví toxiny a bude udržovat rovnováhu pH.

Jak se o svou pleť staráte vy? Dejte nám vědět některé své tipy do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com