Domácí návyky, které nás stojí zbytečné peníze

Proces odstranění špatných návyků není nikdy jednoduchý. Důležité je mít správnou motivaci, která přichází v mnoha různých podobách a liší se od člověka k člověku. Někdo touží prolomit zlozvyky, aby byl zdravější, zatímco jiný kvůli osobnímu růstu. Ale pokud existuje jedna univerzální motivace, která funguje téměř na každého, je to úspora peněz. A my vám dnes ukážeme, jaké špatné návyky ve vaší domácnosti vás ve skutečnosti stojí peníze a co potřebujete k tomu, abyste se jich zbavili.

Vytahování kabelů z elektřiny

Neustálé vytahování kabelů z elektřiny může způsobit snad všechny druhy poškození, jako je ohnutí zástrčky, roztřepení vodičů, rozdělení kabelu nebo dokonce prasknutí samotné zásuvky. Místo toho jen jemně povytáhněte zástrčku ze zásuvky. Nikdy netahejte za kabel!

Splachování čistících ubrousků

Zatímco je toaletní papír navržen tak, aby se po spláchnutí rychle rozpustil, dětské nebo čistící ubrousky vyrobeny z tkaných vláken ne. Jejich splachování do záchodu může vést k ucpávání vodovodního systému nebo dokonce k ovlivnění celého kanalizačního systému obce. Vyhazujte ubrousky raději do koše, je to nejjednodušší způsob, jak se vyhnout nákladným instalačním problémům.

Nadměrné nebo nedostatečné naplnění ledničky či mrazničky

Lednice i mrazák fungují nejlépe, jsou-li naplněné asi ze tří čtvrtin. Přeplněné spotřebiče budou mít nejspíš zablokovaný větrací otvor, což bude mít za následek špatnou cirkulaci vzduchu. V opačném případě vyžadují prázdné lednice a mrazáky více energie, aby vše zůstalo chladné či zmrzlé, a to se pak objeví na vašem vyúčtování za elektřinu. Pokud do nich nemáte co dát, umístěte dovnitř pár džbánů s vodou, aby zabraly trochu místa navíc.

Spuštění myčky s poloprázdným obsahem

U poloviny nádobí použijete stejné množství vody jako u zaplněné myčky, což jsou zbytečně další utracené peníze navíc a v podstatě za nic. Pokud máte jen pár kousků špinavého nádobí, umyjte je raději v ruce.

Ponechávání nečistot v troubě

Při pečení v troubě jsou zbytky mastnoty, kapky či kousky jídla nevyhnutelné. Jakmile však trouba vychladne, je důležité veškeré nečistoty odstranit.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Našli jste se v některém z nich? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com