Jak přežít stěhování a neztratit při tom nervy

Stěhování do nového domova může být úžasný pocit, ovšem celý proces, než se zabydlíte a vystěhujete ze starého domu nebo bytu, může všechen příjemný dojem zničit. Jediným způsobem, jak si stěhování udělat trochu pohodlnější a nezbláznit se z toho, je dodržování následujících tipů.

Mějte rozvrh

Stěhování je velice vyčerpávající činnost, takže se ujistěte, že si plánujete přestávky na jídlo a pití i dostatek času na celé stěhování. Předvídejte, abyste ušetřili čas, peníze i své zdraví.

Navařte si předem

Věřte, že během stěhování nebudete mít čas téměř na nic jiného, proto si navařte nějaké pokrmy dopředu, zvláště máte-li děti, aby vám tato starost odpadla. Abyste nebyli odkázáni na stravování v rychlých občerstveních či na donáškovou službu, zmrazte si několik domácích jídel, které postupně během stěhování zpracujte.

Zvolte prostor pro nezabalené věci

Existují určité věci, které buď není možné zabalit, nebo si je chceme nechat nezabalené, jelikož je budeme potřebovat hned. Abyste je v dodávce nehledali všude možně, určete si zvláštní prostor pro tyto předměty, po kterých můžete ihned sáhnout v případě potřeby.

Chraňte svůj nábytek pomocí prostěradel

Prostěradla a povlečení na peřinu a polštář mohou dokonale uchránit nábytek před poškrábáním během stěhování. Takže všechny kousky, které vám jsou cenné, do nich zabalte.

Zakryjte koberec

Chraňte svůj koberec plastovými fóliemi nebo jiným jednorázovým materiálem, abyste jej uchránili před veškerými nečistotami.

Jak zvládáte proces stěhování vy? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: lifehack.org