Když kašel už není jen obyčejný kašel. Zejména v těchto případech může být důvodem k vážným obavám

Kašel, nic vážného, jen pár dní nepříjemného pocitu v krku a na plicích, jak si většina z nás myslí. Některé druhy kašle ale mohou přetrvávat klidně i měsíc nebo déle a mohou být důvodem k vážným obavám. Dlouhodobý kašel totiž může být varovným signálem něčeho mnohem závažnějšího, jako je pneumonie, chronické astma, chronická obstrukční plicní choroba, plicní fibróza nebo dokonce i rakovina plic. Zvažte následující případy, abyste zjistili, zdali je zrovna váš kašel důvodem ke znepokojení.

Dlouhodobý kašel

Obecně nemůže být řeč o chronickém kašli, dokud netrvá zhruba čtyři týdny. Normální kašel je zpravidla způsoben nachlazením nebo chřipkou a s postupem času se zlepšuje, až zcela odejde do 4 – 6 týdnů. Pokud tedy u vás kašel přetrvává déle než tuto dobu, mohlo by se jednat o příznak většího problému.

Neobvykle hlasitý kašel

Kašel může být mírný a tlumený nebo hromově hlasitý. Pokud je váš kašel skutečně silný a těžký, je čas vyhledat lékaře.

Vykašláváte zbarvený hlen nebo krev

Žlutý nebo zelený hlen může znamenat vážnou infekci, stejně jako červeně zbarvený hlen či krvavý. V těchto případech skutečně neodkládejte návštěvu lékaře, jelikož nejčastějšími příčinami mohou být bronchitida, pneumonie, krevní sraženina, tuberkulóza, rakovina plic nebo autoimunitní onemocnění, jako je lupus.

Trpíte dalšími příznaky

Pokud k tomu všemu trpíte ještě dušností, může se jednat o větší potíže.

Považujete dnešní článek za užitečný? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com