Věci, které byste rozhodně neměli dělat na lačný žaludek. Vyhnete se stresu i zažívacím potížím

To, co se rozhodneme dělat před jídlem i po jídle, může mít obrovský dopad na naše zdraví. Tak, jako se některé věci nehodí konzumovat a dělat na plný žaludek, tak jsou i některé, které jsou nebezpečné na prázdný. Důsledky mohou totiž zahrnovat nevolnost, poškození žaludku a nadýmání.

Pití kávy

Káva s kofeinem i bez stimuluje produkci kyseliny v žaludku, což může vést k pálení žáhy a problémům se zažívacím ústrojím. Jste-li zvyklí nesnídat, pouze pít kávu, abyste normálně fungovali, neděláte dobře. Vše má za následek snížení hladiny serotoninu, jenž má vliv na vaši náladu. Pokud ale nejste schopni změnit své návyky, přidejte si do kávy alespoň trochu smetany nebo mléka, které snižují negativní účinky.

Pití alkoholu

Pití alkoholu na prázdný žaludek způsobuje jeho rychlejší absorpci a k tomu delší čas potřebný k jeho vyloučení z našeho organismu, což vede k horší kocovině. Pokud se tímto způsobem alkohol rychleji vstřebává do našeho těla, zvyšuje se riziko onemocnění jater, srdce a ledvin.

Žvýkačky

Žvýkání žvýkaček produkuje zažívací kyseliny, které bez přítomnosti jídla v žaludku poškozují jeho výstelku, což může vést až ke vzniku gastritidy. Pokud se žvýkačkám nedokážete vyhnout, zvolte ty s přírodními sladidly. Jsou méně škodlivé, ale pro všechny žvýkačky platí, že by se neměly žvýkat déle než 10 minut.

Intenzivní trénink

Zřejmě jste se už několikrát dočetli, že cvičení na lačný žaludek je nejlepší pro hubnutí. Ano, v tomto případě budete spalovat více kalorií a budete rychleji hubnout, ale také začnete ztrácet svaly, protože tělu bude chybět energie. Místo intenzivního tréninku zkuste aerobní cvičení. Jste-li zároveň náchylní k zažívacím potížím, bylo by rozumné sníst zdravou svačinku před cvičením, abyste se vyhnuli poškození žaludku kvůli produkci žaludečních šťáv.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: zeptha.com