Povislé poprsí jako výsledek hubnutí? Dodržujte tyto pokyny a mějte opět pevný dekolt

Prsa jsou jednou z předností ženského těla bez ohledu na to, jsou-li malá, velká, pevná nebo povislá. Přestože jsou ale povislá prsa naprosto přirozenou reakcí na hubnutí, mnoho žen se kvůli nim cítí neatraktivní. Je pravdou, že prsní tkáň se nikdy zcela nevrátí do původního stavu, ale s kombinací správných cvičení, zdravého stravování a dodržováním některých dalších pokynů můžete situaci o dost zlepšit.

Cvičte celé tělo, ne pouze svaly na hrudi

Cvičení svalů na hrudi je klíčem k získání pevnějších a plnějších prsou, ale pro lepší poprsí platí také zlepšení držení těla, což znamená, že byste měla cvičit celou horní část těla.

Držení těla

Správné držení těla nejen zlepšuje vzhled poprsí, ale také eliminuje zbytečné namáhání kloubů a tkání, jež přispívají k ochabnutí. Dobré držení těla napomáhá rovnoměrnému rozložení hmotnosti a brání bolestem zad a hrudníku. Představujte si, jako kdybyste stála u zdi.

Správná podprsenka s dostatečnou podporou

Dobře zvolená podprsenka poskytuje oporu a snižuje zátěž prsou. Vhodné spodní prádlo by mělo omezovat pohyb prsou, ale zároveň by nemělo být příliš těsné, aby neomezovalo průtok krve.

Vhodné stravovací návyky a zdravá váha

Neustálé výkyvy hmotnosti mohou způsobit další poškození prsní tkáně. Volte proto zdravé potraviny, velké množství zdravých tuků, jako jsou mastné ryby, oleje, ořechy a avokádo, jež mohou zlepšit stav pokožky a vaše prsa budou vypadat pevnější. Zároveň pijte hodně vody pro zvýšení pružnosti pokožky.

Zkuste masáž

Masáž prsou zlepšuje průtok krve a posiluje prsní tkáň. Každý den masírujte svá prsa po dobu 10 – 15 minut s pomocí různých olejů v závislosti na stavu pokožky. Například olivový olej je skvělým zdrojem antioxidantů, jež zlepšují strukturu a pružnost pokožky.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám naše rady zdály užitečné, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: 5minutdlazdrowia.pl