Jednoduché kroky, které vyřeší problém se zanesenou myčkou na nádobí

Čištění myčky se může zdát z počátku zbytečné, ale ve skutečnosti se jedná o užitečný postup, díky kterému bude váš spotřebič správně a déle fungovat, zbavíte se skvrn na nádobí od tvrdé vody, mastných usazenin či usazenému odtoku. Tento snadný postup ve třech krocích vám pomůže se těmto problémům vyhnout a zároveň předejít nákladnému účtu za opravu.

Jak to celé funguje?

Čistící proces se spoléhá na oblíbené přísady, jako je bílý ocet a jedlá soda. Bílý ocet pomáhá odstraňovat špínu, rozpouštět minerální usazeniny a dezinfikovat spotřebič. Jedlá soda pak odstraňuje přetrvávající pachy, kousky jídla a skvrny. Po každém použití této metody zůstane vaše myčka čistá, svěží a vonící.

Krok č. 1 – Zkontrolujte odtok

Než začnete myčku čistit, je dobré zkontrolovat oblast kolem odtoku. Vyjměte spodní šuplík pro snazší přístup a poté jej prozkoumejte. Odstraňte všechen materiál, který naleznete. Pozor, možná budete překvapeni, co vše tam najdete! Zároveň se jedná o dobrou příležitost prohlédnout si dírky v rameni ostřikovače. Pokud se zdají být špinavé, namočte starý zubní kartáček do octa a vydrhněte rozprašovací otvory od některých částic jídla.

Krok č. 2 – Mytí octem

Do horního koše prázdné myčky vložte malou misku naplněnou bílým octem. Zavřete dvířka a zapněte celý mycí cyklus na nejteplejším nastavení.

Krok č. 3 – Čistění jedlou sodou

Po dokončení prvního mycího cyklu otevřete dvířka a zasypte spodní část spotřebiče hrstí jedlé sody. Proveďte další rychlý mycí cyklus s použitím té nejteplejší vody.

BONUS

Pokud jste v myčce bojovali s plísněmi, závěrečná fáze by měla zahrnovat bělidlo. Přidejte tedy 1 šálek bělidla na dno myčky a spusťte další, poslední cyklus mytí.

Vaše myčka zůstane zářivě čistá a déle vám vydrží. Ušetříte tak své nádobí, spotřebič i peníze. Častost provádění této metody necháme zcela na vás v závislosti, jak moc myčku na nádobí používáte, každopádně ji nezapomínejte pravidelně kontrolovat a mějte svou kuchyň vždy doplněnou o ocet a jedlou sodu.

Jak se vám dnešní článek líbil? Přiznejte se nám, zdali svou myčku na nádobí pravidelně čistíte a nezapomeňte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com