Domácí pleťová maska z vaječných bílků s účinky botoxu. Vyhladí jemné vrásky a regeneruje kožní buňky

Přesto, že je příprava této pleťové masky velice jednoduchá, může vám poskytnout stejné účinky jako botox, a sice vyhladit pleť od nepříjemných vrásek. Potřebujete pouze dvě ingredience – vaječný bílek a kukuřičný nebo bramborový škrob.

Bílek má antibakteriální vlastnosti, skládá se z 8 důležitých vitamínů skupiny B a vitamínu E, stejně jako z 15 minerálů, které jsou nezbytné pro krásu pokožky. Pleťové masky z vaječných bílků vyhlazují jemné vrásky, urychlují proces regenerace kožních buněk a odlehčují pokožku. Zároveň mají čistící a tonizační vlastnosti, které vám pomohou zbavit se černých teček. Jsou ideální pro pokožku jakéhokoliv věku.

Pleťová maska z vaječných bílků

Ingredience:

  • 1 vaječný bílek
  • 2 lžičky kukuřičného nebo bramborového škrobu

Postup:

Škrob smíchejte s vaječným bílkem a směs naneste na očištěnou a suchou pokožku obličeje, krku a rukou. Jakmile maska zaschne, aplikujte druhou vrstvu a poté ještě třetí. Následně masku opláchněte studenou vodou. Doporučuje se ji používat každou noc před spaním po dobu 20 – 25 dní. Poté každý druhý den dalších 10 dní a následně už je 1x týdne.

Co říkáte na dnešní domácí kosmetický tip? Jak se o svou pleť staráte vy? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun