Domácí způsoby řešení zablokovaného ramene

Zablokované rameno není nic příjemného. Když se vám tahle příhoda stane, jsou pro vás výzvou i ty nejjednodušší a nejběžnější úkoly. Přitom stát se to může kdykoliv a komukoliv. Náchylní k těmto obtížím jsou zejména lidé, kteří často zvedají těžké předměty, ale příčinou mohou být i jiné faktory, jako je špatně zhojené zranění, nedostatek kloubního maziva v rameni či různé druhy chronických onemocnění.

Podle lékařů může být příčina špatně pohyblivého ramene i v chronických druzích onemocnění, jako je cukrovka, potíže se štítnou žlázou nebo srdeční choroby. Pakliže by vaše bolesti v rameni ani otok nemizely ani po týdnu, raději zvažte návštěvu svého lékaře, který s vámi možné příčiny vašich obtíží probere.

Dříve, než se podaří odhalit pravou příčinu vašich potíží se zablokovaným ramenem, mohou vám pomoci protizánětlivé léky a analgetika, které mohou poskytnout úlevu. Tyto léky a některé další způsoby lze najít i v naší domácí spíži.

Studený a teplý obklad

Chlad dokáže tlumit zánětlivé procesy. Proto zkuste zabalit pár kostek ledu do utěrky nebo starého trička a přiložte tento obklad na rameno po dobu 5 až 10 minut. Tímto utlumíte zánět a snížíte bolestivost. Poté můžete aplikovat naopak obklad teplý, který urychlí průtok krve, což pomůže vyplavit toxiny z napadené tkáně a urychlit proces její obnovy. Tento postup opakujte podle potřeby několikrát denně. (Pozor, nikdy nedávejte led na holou kůži, mohl by vás popálit!)

Zázvorový olej a čaj

Zázvor je velmi silné přírodní antiseptikum a analgetikum. Proto přípravky z něj velmi účinně pomohou i proti zánětlivým procesům v rameni. Potřete zázvorovým olejem či šťávou z čerstvého zázvoru problémové oblasti, případně si ještě uvařte zázvorový čaj, abyste bojovali proti zánětům i vnitřně.

Pasta z kurkumy

Stejně jako zázvor, i kurkuma disponuje skvělými protizánětlivými vlastnostmi. Ze sušené, mleté kurkumy a trochy vody můžete připravit pastu, kterou aplikujte přímo na bolavé rameno, případně ji můžete rozředit víc a pít ji jako čaj. V tom případě ji ale spařte horkou vodou.

Česnek

Pravidelná konzumace česneku pomáhá proti celé řadě tělesných obtíží, včetně zablokovaného ramene. Naložte podrcený česnek do oleje a nechte vyluhovat alespoň týden, avšak čím déle, tím lépe (případně česnek v oleji lehce zahřívejte, čímž proces velmi urychlíte, pozor ale na příliš vysokou teplotu). Tímto olejem pak potírejte problémové partie 2 až 3krát denně.

Obrázky: Freepik