Otec koupil dceři k narozeninám ojeté auto. V přihrádce nalezený dopis odstartoval řetězec neuvěřitelných událostí

c Stejně jako s jinými věcmi, i na auto se může vázat spousta vzpomínek, proto může být pro některé prodávající obtížné se s vozidlem rozloučit. Jako například pro tuto ženu.

Koupě ojetého vozu

Kevin Duke se rozhodl překvapit svou dceru na její 16. narozeniny tím, že jí koupí její první auto. Provedl tedy důkladný průzkum, procházel celou řadu inzerátů, až došel ke stříbrnému vozidlu značky Ford. Auto vypadalo bezpečně, technický stav byl v pořádku, a navíc i jeho vzhled byl přijatelný. Když byl nákup dokončen, našel Kevin něco překvapivého. V přihrádce na palubní desce byl uložen dopis.

Dojemný dopis

Kevin koupil vozidlo od ženy jménem Sabrina Archey. Pro Kevina to byla naprosto cizí žena, se kterou měl společnou pouze výhodnou koupi ojetého auta pro svou dceru. Když auto procházel, našel dopis. Myslel si tedy, že Sabrina na pár věcí v autě zapomněla a důkladně jej nevyprázdnila. To byl ale omyl. Dopis byl v přihrádce uložen záměrně, jednalo se o vzkaz od bývalého majitele pro budoucího.

„Osobě, která dostane toto auto, bych chtěla říct, jaké speciální vozidlo si koupila. Toto auto patřilo mé matce. Zemřela 25. února 2015 při požáru domu společně s mojí 6letou dcerou a mojí tetou. Má matka toto auto řídila naposledy v den, kdy nás opustila. Ona a moje dcera vyrazily na nákupy a ke kadeřnici. Tento vůz má pro mě spoustu zvláštních vzpomínek. Můj domov a vše v něm je pryč, toto auto je vše, čeho jsem se mohla dotýkat. Kvůli problémům s papírováním nemělo auto proplaceno pojištění. Je velmi zneklidňující, že jsem ztratila svou rodinu, svůj domov a teď přicházím i o to poslední spojení s mou matkou a dítětem, a to bez vlastní viny.“

To je jen zlomek toho, co v dopise stálo. Sabrina ještě vyjádřila přání, pokud by se Kevin rozhodl auto někdy prodat, ráda by byla první osobou, kterou by kvůli prodeji kontaktoval. Snad bude již finančně lépe zabezpečená.

Muž se rozhodl pomoci

Kevina Sabrinin dopis přirozeně dojal. Rozhodl se proto Sabrině pomoci získat její auto zpět. Společně se ženou jménem Tammi Warrington zahájil kampaň pro získání finančních prostředků, aby se auto „Sylvia“ mohlo znovu setkat se svým skutečným a jediným majitelem. Vypočítali, že budou potřebovat přibližně 12 300 dolarů, v přepočtu asi 270 600 korun, na pokrytí všech nákladů spojených se zajištěním toho, že nebude Sabrina zatěžována žádnými účty a dalšími výdaji. Nakonec se díky kampani Sabrina opět setkala se svým milovaným autem. Člověk by si mohl říct, že je to jen stroj, ale když se k němu pojí takový příběh, není možné zůstat chladným.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: En.newsner.com