Doplňky, které pomohou vašemu mozku lépe pracovat, zlepšit paměť a udržet koncentraci

Máte problémy s pamětí a učení je pro vás čím dál náročnější? Pokud je vaše odpověď ano, zamyslete se nad zlepšením účinnosti a funkcí vašeho mozku. Vždyť právě v něm se rodí ty nejlepší nápady a je zodpovědný za práci celého organismu.

Jak podpořit svůj mozek?

Není pochyb o tom, že zdravý životní styl, vyvážená strava a fyzická aktivita, jsou důležité nejen v prevenci demence, ale i v prevenci či dokonce léčbě deprese. Totéž platí pro jakékoli duševní onemocnění, které je ovlivněno správnou funkcí mozku. Jak se starat o svůj mozek?

  • Docházet na pravidelné kontroly hladiny cukru v krvi, cholesterolu a krevního tlaku
  • Jíst podle potravinové pyramidy
  • Konzumovat dobré tuky (zejména nenasycené mastné kyseliny)
  • Nekouřit, neužívat drogy, omezit alkohol
  • Chodit včas spát

Pokud chcete navíc podpořit práci mozku, vyplatí se zvážit některé doplňky.

Fosfatidylserin

Jedná se o látku, která byla původně extrahována z mozků dobytka. Dnes se získává především ze sójových bobů. Fosfatidylserin snižuje hladinu kortizolu, tedy stresového hormonu v těle, a také zvyšuje hladinu testosteronu. Předběžné studie prokázaly, že zlepšuje stav u lidí, kteří bojují s poruchami paměti.

BCAA

BCAA neboli větvené aminokyseliny jsou suplement, který se používá v procesech uvolňování energie. Někteří jejich účinek přirovnávají ke kávě. A co víc, účinky suplementace BCAA byly potvrzeny četnými studiemi.

L-theanin

L-theanin je aktivní složkou čaje, která se nenachází v dietních bílkovinách. Četné studie potvrdily, že L-theanin zlepšuje koncentraci, paměť a také přispívá ke snazšímu vstřebávání nových informací. Doplněk navíc minimalizuje stres a má relaxační vlastnosti.

Kozlík lékařský

Kozlík lékařský se léta používá jako sedativum. Je ideální pro lidi, kteří mají problémy se spánkem. Studie prokázaly, že jedinci, jež mají potíže s usínáním, po užití kozlíku lékařského usnuli v průměru o 15 minut dříve než obvykle. Kozlík lékařský navíc zlepšuje koncentraci a zlepšuje schopnost myšlení. Stojí za to připomenout, že dlouhodobá léčba přináší nejlepší výsledky.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: webmd.com