Svobodná matka postavila od základů po interiér vlastní dům. Pomohly jí YouTube videa

Matka čtyř dětí dlouhá léta žila v toxickém vztahu s mužem, který ji pravidelně bil a ponižoval. Když si jednoho dne řekla dost, vzala děti a konečně manžela dokázala natrvalo opustit. Bylo to její druhé manželství a ani to předchozí nebylo nejšťastnější. Řekla si tedy, že se konečně postaví na vlastní nohy a bude sama sobě pánem. Neměla sice kam jít, ale nechybělo jí odhodlání a oplývala myslí geniální programátorky. Když spojíte tyto dvě věci dohromady, vznikne něco ohromujícího.

Rozhodla se postavit dům

Pro sebe a své děti se rozhodla postavit dům vlastníma rukama. K tomu našla pozemek, na kterém stály ruiny sídla zničeného hurikánem. „Chtěla jsem sobě i svým dětem jednou provždy zajistit bezpečný domov. Nechtěla jsem se spoléhat na nikoho jiného a ohrozit svou rodinu,“ vypráví matka.

Půjčila si od banky 150 000 dolarů. Za tyto peníze koupila pozemek a stavební materiály. V době zahájení výstavby domu byly nejmladšímu dítěti pouhé 2 roky a nejstaršímu 17.

Pomohly návody na YouTube

Šikovná žena postavila dům na základě tutoriálů, které sledovala na YouTube. Pravděpodobně si budete myslet, že je to šílený nápad. Možná ano, ale vyplatil se. Žena uspěla. Za její prací zůstal stát dvoupodlažní dům o rozloze 325 metrů čtverečních. Rezidence má 5 pokojů, stejně jako garáž pro 3 auta. Rodina zde žije už 10 let bez jakýchkoli komplikací.

Její odhodlání a snaha jí kompenzovaly nedostatek zkušeností. Dokázala to, na co si možná ani leckterý muž netroufne. Je příkladem toho, že neexistuje silné nebo slabé pohlaví, vždy je důležité odhodlání, nevzdávat se a jít si za svým snem. „Každý je pánem svého vlastního osudu.“

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: buzzfeed.com