Dopřejte si úlevu od bolesti sami. K masáži vám budou stačit pouze vaše ruce a tenisový míček

Existuje mnoho masážních technik, které můžete aplikovat sami na sobě, abyste svému tělu a bolavým svalům dopřáli relaxaci. Nepotřebujete žádné drahé vybavení ani vás to nebude stát příliš mnoho času. Kdykoli se budete cítit bolaví, napjatí, dopřejte si některé z těchto jednoduchých masáží v závislosti na tom, jaká část vašeho těla si zrovna vyžaduje úlevu.

Hlava

Masáž pokožky hlavy je něco, co můžete dělat kdykoli a kdekoli, abyste se uvolnili. Položte paty dlaní pod vlasy blízko spánků. Zatlačte směrem ke stropu a několik vteřin držte. Pokračujte po celém obvodu hlavy.

Obličej

Špičkami prstů provádějte malé krouživé pohyby podél vlasové linie, lícních kostí, nad obočím a v pantech čelistí. Jemně promněte ušní lalůčky.

Krk a ramena

Neustálé sezení u počítače může vyvíjet tlak na svaly v ramenou a krku. Uvolněte ramena, sklopte hlavu, aby se brada téměř dotýkala hrudníku, a natáhněte krk. Položte dva nebo tři prsty na zadní část krku, kde se setkává s rameny. Přitlačte a přidržte, dokud ve svalu neucítíte úlevu. Pomalu kružte rameny dopředu a dozadu. Opakujte dle potřeby.

Dolní část zad

Položte tenisový míček na zem a lehněte si na něj. Pohybujte tělem nahoru a dolu, ze strany na stranu, prostě tak, aby míček promasíroval celou oblast, která vás trápí. Dejte si ale pozor na páteř a na sílu stlačení. Neměli byste cítit bolest.

Lýtka

Ztuhlá lýtka jako důsledek nošení vysokých podpatků nebo dlouhodobé chůze můžete uvolnit pomocí pěnového válce, jenž budete rolovat po celé délce lýtek. Nebo můžete použít paty svých dlaní a oběma rukama masírovat lýtka krouživými pohyby.

Chodidla

Opět můžete použít tenisový nebo gumový míček, abyste si promasírovali celý povrch chodidla, včetně pat a prstů. Také se můžete chytnout za prsty u nohou a kroužit nohou ve směru nebo proti směru hodinových ručiček. Protáhněte dopředu a dozadu a poté špičku nohy jemně povytáhněte nahoru.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: today.com