Umíte používat vlhčené ubrousky, aby správně splnily svůj účel? Pouhé setření povrchu nestačí

Jednorázové dezinfekční ubrousky se mohou zdát jako skvělý a jednoduchý způsob, jak udržet svůj dům nebo kancelář čistými, ale jak efektivní skutečně jsou? Snadno se používají, ale problémem je, že nesplní svůj účel, pokud s nimi nebudete zacházet správně.

Jak správně používat vlhčené ubrousky?

Dezinfekce obvykle vyžaduje nějaký čas, to znamená, že by měla pár minut zůstat na povrchu. Jinými slovy, je možné, že budete potřebovat více než jeden ubrousek, aby byl povrch vlhký po dobu uvedenou na štítku s pokyny. U některých to mohou být 4 minuty, u jiných se můžete setkat i s 10 minutami.

Na jaká místa je vhodné použít vlhčené ubrousky?

Odborníci tvrdí, že na pravidelné čištění je nejlepší obyčejné mýdlo a voda, aby se snížil počet choroboplodných zárodků a riziko šíření infekce. Ale někdy jsou lepší volbou vlhčené (dezinfekční) ubrousky, které by ovšem měly být používány za určitých okolností, například při čištění pracovní desky po práci se syrovým masem nebo povrchu, kterého se dotýkal nemocný člověk. V ideálním případě byste měli dezinfekčními přípravky omývat oblasti s vysokou frekvencí dotyku, jako jsou telefony, vypínače nebo kliky. Nezapomínejte především na to, že byste neměli používat jeden dezinfekční ubrousek víckrát než jednou. V jiných případech byste mohli přenášet zárodky z jednoho povrchu na druhý.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál užitečný, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: today.com