Sváteční přejídání má silný dopad na naši pleť. Dopřejte si začátkem roku detoxikaci, která vaši pokožku opět rozzáří

Vánoční svátky jsou obdobím roku, kdy všichni zanecháme dietních plánů a ponoříme se do sladkostí a nezdravých jídel. I když je důležité nestresovat se, užívat si dobrého jídla a pití, je také nesmírně důležité dát si pauzu od veškerého přejídání po svátečním obdobím. Zvláště naše pleť si zažívá hodně. Samá smažená a nezdravá jídla a nedostatek hydratace kvůli nabitému rozvrhu vážně ovlivňují pokožku. Přestože dodržování správné rutiny péče o pleť může vaší tváři dodat chybějící lesk, vaše pleť vyžaduje detoxikaci, která vám pomůže spláchnout všechny sváteční nečistoty.

Zeleninové šťávy nebo smoothie

Ovocné šťávy nebo smoothie jsou skvělým způsobem, jak pomoci vaší pokožce obnovit rovnováhu a poskytnout tělu živiny. Snadno se připravují a zasytí váš žaludek na delší dobu, takže neskončíte u nezdravých svačin. Pomerančový džus, šťáva z granátového jablka nebo smoothie z okurky, červené řepy a banánů jsou velmi chutné nápoje a dodávají pokožce zdravý lesk a jas. Jedná se o nezpracované potraviny bez konzervačních látek, což je pro pokožku nesmírně prospěšné.

Zelená zelenina

Zelená zelenina je vynikající pro pleť. Je bohatá na všechny základní živiny, jako je vitamín A, zinek, železo, hořčík a draslík, a pomáhá čistit systém zevnitř. Zelená listová zelenina, jako je špenát, brokolice, cibule, celer a okurka, poskytne vaší pokožce potřebnou přestávku, aby se nadechla a načerpala nové síly. Zařaďte tuto zeleninu do svého každodenního jídelníčku.

Sušené ovoce a ořechy

Sušené ovoce a ořechy, například rozinky, datle, mandle, vlašské ořechy a kešu jsou extrémně zdravé a bohaté zdroje vitamínů a minerálů. Tyto suché plody obsahují antioxidační vlastnosti, které chrání pokožku před volnými radikály a poškozením životního prostředí. Pomáhají také při posilování kolagenu a udržují lesk pokožky. Začněte svůj den hrstí sušeného ovoce a ořechů a detoxikujte se zevnitř.

Zázvor a citrón

Citrón je známý tím, že detoxikuje tělo a zlepšuje zdraví pokožky. Pomáhá vyplavovat toxiny a také reguluje problémy s trávením. Zázvor je na druhé straně nabitý antioxidanty a zvyšuje krevní oběh v kůži, což má za následek zdravou a zářící pokožku. Dopřejte si svůj ranní detoxikační nápoj s vlažnou vodou, pár kapkami citrónu a zázvorovou kůrou nebo si můžete dát zázvorovo-citrónový čaj.

Ovoce obohacené vitamínem C

Přidání ovoce obohaceného vitamínem C do vaší posváteční detoxikační diety je pro zdravou pokožku velice účinné. Ovoce jako pomeranče, jablka, melouny a jahody pomáhají hydratovat tělo a udržovat pokožku jemnou a vláčnou. Všechny tyto plody také obsahují vlákninu a antioxidanty, které brání poškození pokožky. Nahraďte všechny své svačiny tímto ovocem, abyste zaznamenali viditelné zlepšení pokožky již za pár dní.

Úvodní obrázek: Pavel Ševela/Creative Commons/Attribution3.0, Zdroj: Food.ndtv.com