Dřívka od nanuků uvařte a vyrobte z nich krásné náramky

Dřívka od nanuků končí ve většině případů v koši. Sníme nanuk a tyčku vyhodíme. Nikoho totiž nenapadne další možné použití. My vám však jedno ukážeme. A je zajímavější, než si myslíte. Z obyčejných dřívek se totiž dají vyrobit krásné a přírodní náramky.

Do horké vody

Jako první je třeba dřívka od nanuků vložit do horké vody, kde je budete vařit. A to několik desítek minut, dokud nenasáknou dostatek vody a nebudou flexibilní. Cílem je, aby šla dobře ohýbat a aby byla, pokud možno měkká.

Nyní do sklenice

Jakmile jsou dřívka od nanuků dostatečně měkká a dají se bez problémů tvarovat, tak přichází chvíle, kdy je dáte do sklenic. Tedy do úplně běžné sklenice, kam je ale nenasypete, ale vložíte je do ní tak tak, aby kopírovala obvod sklenice. Díky tomu si získají svůj tvar, kterého potřebujete dosáhnout. Podle velikosti sklenice můžete také snadno ovlivnit i samotný poloměr ohnutí dřívek.

Nechte je uschnout

Následující postup je jednoduchý. Sklenici dejte na suché a dobře větrané místo, kde docílíte toho, že vaše dřívka od nanuků brzy uschnout. Právě přebytečná vlhkost je to, co z nich musíte dostat. Použijte je skutečně až ve chvíli, kdy budou dokonale suchá, jinak hrozí to, že vlivem vlhkosti začnou plesnivět. To je nevzhledné, nebezpečné a také to zkrátí i jejich životnost.

Vyzdobte je

Fantazii se v tomto směru meze rozhodně nekladou. Dřívka máte možnost natřít různými barvami, nebo na ně nalepit samolepky, či snad obtisky. Je na vás, zda půjde o náramek pro kluka nebo dívku. Podle toho doporučujeme volit barevné provedení. Samozřejmě i nyní necháte vše zaschnout a až potom použijte.

Vhodná ozdoba i dárek

Jak vidíte, i obyčejná dřívka od nanuků se dají velmi zajímavým způsobem využít. A je jenom na vás, zda je budete nosit vy sami, nebo je vyrobíte pro někoho blízkého. Jsou totiž velmi zajímavým a také velmi originálním dárkem.