Druhy zeleniny plné bílkoviny pro rychlejší a efektivnější posílení svalů

Od sportovců přes celebrity až po dnešní mladé chlapce a dívky, kteří si rádi zajdou do posilovny a rádi by si vypěstovali nějaké svaly, aby v létě mohli předvádět svou vysekanou postavu. Pokud kromě pravidelného tréninku myslíte i na budování svalů a nejde vám pouze o pohyb, ale i jednotlivá místa na vašem těle, která byste rádi vypracovali, musíte splnit požadavky na dostatečný příjem bílkovin. Odborníci doporučují určité druhy zeleniny, jež obsahují živiny pro posílení svalů a síly.

Červená řepa

Několik studií uvádí, že konzumace červené řepy usnadňuje a zlepšuje sportovní výkon. Sportovci zaznamenali zvýšení průtoku krve směrem ke svalům s konzumací šťávy z červené řepy. Pečená řepa má také významné výsledky pro vrcholové sportovce a běžce, protože je bohatá na dusičnany, přírodní chemické látky schopné zvýšit vytrvalost a snížit krevní tlak.

Houby

Houby jsou špičkovým zdrojem vitamínu D, který podle odborníků hraje zásadní roli při budování svalů. Dokonce i doplňky vitamínu D jsou spojeny s posilováním svalů. Jeden šálek hub odpovídá trojnásobku denní dávky vitamínu D.

Špenát

Tato zelená listová zelenina má prostě všechno. Špenát je vynikajícím zdrojem hořčíku, jenž je nezbytný pro metabolismus sacharidů, posílení svalů a produkci energie. Kromě hořčíku má špenát dostatek železa bránící únavě.

Další druhy zeleniny

Existují i další druhy zeleniny, které obsahují vitamíny a minerály dobré pro budování svalů i posílení celkového zdraví.

  • Sójové boby
  • Zelená, žlutá i červená paprika (pomáhá spalovat tuky a je dobrým zdrojem vitamínu C)
  • Batáty (pomalu se spalují a dodávají energii na delší dobu)

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mensjournal.com