Důležité ukazatele cukrovky, kterým zpravidla chybně nevěnujeme pozornost

Brzké určení nemoci pomocí znalostí jejích příznaků je nezbytné pro rychlý proces zotavení. Jakmile dojde k jakýmkoli náhlým změnám ve vašem zdraví, rozhodně je nepodceňujte a věnujte jim dostatečnou pozornost. Dnes se budeme zabývat příznaky cukrovky, kterých si všímá bohužel jen málokdo.

Časté návštěvy koupelny

Častému nočnímu močení spousta lidí nepřipisuje žádnou velkou důležitost, ale pokud vám skutečně narušuje spánek, stojí za to se poradit s odborníky. Může to totiž znamenat, že se do krve dostalo příliš mnoho cukru a tělo se jej snaží vyloučit ven.

Vysoká žízeň

Kvůli častému močení tělo začne vysychat a potřebuje doplnit tekutiny. V tomto případě náš organismus touží po sladších nápojích, aby se vyloučený cukr dostal znovu do těla. Tak započne celé kolečko znovu.

Náhlé hubnutí

Může se jednat buď  o nadměrnou ztrátu vody, nebo o neschopnost těla udržet kalorie, jež okamžitě vylučuje močí. Pokud se vaše hladina cukru v krvi vyrovná, může se tělesná hmotnost vrátit postupem času do normálu.

Neustálý pocit hladu

Stále kolísající hladina cukru v krvi způsobuje, že se během několika minut cítíme opět hladoví. Začneme tedy toužit po potravinách obsahující uhlohydráty a glukózu.

Vyčerpání a únava

Každého jednou za čas přepadne únava, na tom není nic neobvyklého, ale pokud únava přetrvává delší dobu, znamená to, že tělo nedokáže energii přijatou z jídla správně využít. U cukrovky 2. typu se příznaky únavy zvyšují se zvýšenou hladinou cukru v krvi.

Podrážděnost

Vysoká hladina cukru v krvi může vyvolat příznaky deprese, stres a podrážděnost. Výkyvy nálad jsou u cukrovky jedním z hlavních symptomů.

Rozmazané vidění

V časných stádiích cukrovky tvoří nahromaděná glukóza vrstvu na oční čočce, která může způsobit rozmazané vidění. 

Pomalé hojení ran

Imunitní systém je oslaben a proces hojení se tak zpomaluje.

Necitlivost nohou

V důsledku zvýšené hladiny cukru v krvi může být jedním z příznaků cukrovky mravenčení a necitlivost v nohách. 

Vývoj plísňové infekce

Vyšší obsah cukru v moči poskytuje perfektní živnou půdu pro usídlení různých bakterií a vznik plísní. 

Obrázky: Pixabay