Důvody nepříjemných otoků v obličeji a jednoduchý cvik, jak si pomoci

Otoky v obličeji se začnou po třicítce vyskytovat čím dál tím častěji a někdy mohou dokonce být příznakem závažných onemocnění. Ve většině případů se ale objevují kvůli nadměrné konzumaci soli, která se s věkem hromadí v těle nebo kvůli zhoršenému venóznímu a lymfatickému výtoku. Pokud se ráno probudíte, zjistíte, že vaše oční víčka jsou napuchlá a pod očima se vám tvoří váčky, pak se pravděpodobně jedná o porušení venózního odtoku z kraniální dutiny. My vám ale ukážeme trik, jak si během 2 minut obnovit krevní oběh pomocí jednoduchého cvičení a zbavit se tak nepříjemných otoků.

Proč nám otékají oči

Zduřená oční víčka zpravidla naznačují, že odtok krve je komplikovaný – tekutina se skrze tělo nevylučuje a hromadí se kolem oční oblasti. Z anatomického hlediska je známo, že venózní výtok z lebeční dutiny se provádí skrze jugulární žíly, které procházejí jugulárními otvory. Tyto otvory jsou umístěny v lebce. Při silném namáhání svalů v obličeji se jugulární otvor stlačuje a v důsledku toho se zpomalí průtok krve.

Jak si pomoci

Aby se kost, která stlačuje jugulární otvor, vrátila do své normální polohy a byl tak obnoven odtok krve, je nutné naprosto uvolnit svaly v obličeji. Položte prsty na dolní zuby, zatáhněte čelist dolů a zůstaňte v této poloze po dobu 2 minut. A máte vyhráno!

zdroj: www.adme.ru