Důvody, proč se vám mohou tvořit modřiny tak snadno a bez zjevné příčiny

Jednoho rána se probudíte a na svém těle zahlédnete několik tmavých modřin. Pokoušíte si vzpomenout, co vám je mohlo způsobit, ale nic vás nenapadá. Všichni jsme to zažili! Přesto, že jsou modřiny obvykle příčinou nějakého nárazu, někdy se nám mohou přihodit z ničeho nic. A zde je seznam několika možných důvodů, proč se nám modřiny tvoří tak snadno.

Berete určité doplňky stravy

Bylo zjištěno, že některé bylinky, vitamíny nebo doplňky stravy přispívají ke vzniku nevysvětlitelných modřin. Přesto, že nemusí být nijak nebezpečné, není na škodu navštívit vašeho lékaře a poradit se s ním, jaké léky jsou pro vás bezpečné.

Vzpíráte

Nechceme vás nijak odrazovat od cvičení, ale pokud vzpíráte příliš, povede to k výskytu modřin. Při nadměrném cvičení kladete veliký důraz na svaly, v nichž se mohou krevní cévy trhat a tím tvořit modřiny.

Máte cukrovku

Tento stav vás činí náchylnějšími k tvorbě modřin, protože narušuje krevní oběh. Pokud ale cukrovkou netrpíte a přesto se u vás vyskytnou příznaky hyperglykémie, stejně tak nadměrná žízeň, rozmazané vidění a únava, je čas naplánovat si prohlídku u lékaře.

Užíváte steroidy

Steroidy ztenčují pokožku a zvyšují riziko vzniku modřin.

Jste žena

Muži mají silnější pokožku a více kolagenu, takže jsou schopni více uchránit své krevní cévy a jsou lépe vyzbrojeni proti modřinám. Navíc i estrogen může přispět k snadné tvorbě modřin u žen.

Stárnete

Jak stárnete, vaše kůže se bude ztenčovat a krevní cévy začnou chřadnout. Navíc postupem času budete vylučovat tuk a kolagen, které dříve chránily vaše krevní cévy. Přesto, že tento proces nijak nezastavíte, můžete jej zpomalit pomocí správné výživy a hydratace.

Našli jste se v některém z těchto případů? Pokud vám dnešní článek pomohl, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com