Čtěte pečlivě obaly na kosmetických přípravcích a dejte si pozor na tyto složky, máte-li citlivou pokožku

Pro lidi se zvýšenou citlivostí pleti může být mimořádně obtížné hledat kosmetické produkty, které by nezpůsobovaly zarudnutí, poškození či jiné nežádoucí účinky. Ale možnost, jak si uchovat zdravou pokožku i tak, tady naštěstí je, ale musíte vědět, které ingredience jsou pro vás nejlepší a které by naopak mohly způsobit podráždění. Zde je seznam několika složek, jimž byste se měli vyhnout, trápí-li vás citlivá pokožka.

Barviva

Používání silných barviv může vést ke kontaktní dermatitidě a rudé, svědivé vyrážce způsobené vystavením se těchto látek. Kontaktní dermatitida může být léčena krémy proti svědění a vlhkými obklady, ovšem nejlepší léčbou a prevencí je identifikace spouštěčů. Máte-li tedy citlivou pokožkou, přečtěte si pečlivě složení kosmetických výrobků, abyste se vyhnuli barvivům.

Vůně

V podstatě se jedná o umělé vonné látky, pod kterými můžeme jen těžko určit, co se skrývá. Mohly by obsahovat stovky různých chemických složek, na něž by vaše pokožka mohla reagovat jakkoliv. Dermatologové tedy pro vás doporučují používat přípravky „bez vůně“.

Parabeny

Parabeny jsou chemikálie běžně používané jako konzervační látky v kosmetice a stále je ještě testována jejich bezpečnost. Tyto konzervanty zvyšují výskyt zarudlé pokožky, mohou způsobit podráždění a mohou vaši pleť skutečně poškodit. Při nákupu kosmetiky se tedy snažte držet produktů, které mají na obalu uvedeno „bez parabenů“.

Sulfáty

Sulfáty odstraňují z vlasů i pleti jejich přirozenou mastnotu, což znamená, že je vysušují a způsobují tím podráždění.

Drsné exfolianty

Místo drsných exfoliantů zkuste použít ty s ovocnými enzymy. Dermatologové také doporučují očištění pleti glykolem nebo kyselinou salicylovou 1 – 2krát týdně. Hladká kůže může být velmi zdravá, ale je třeba dávat pozor na samotné čištění.

Jak se vám dnešní článek líbil? Jakými způsoby si vybíráte kosmetiku vy? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com