Lámou se vám nehty, vypadávají vlasy a vaše pokožka ochabuje? Zvyšte hladinu keratinu v těle

Naše tělo potřebuje bílkoviny téměř pro všechno. Jedná se o stavební látku všech buněk v našem organismu – kůže, svaly, kosti, chrupavka, vlasy a další potřebují tuto složku, aby tělo dokázalo opravit poškozené buňky a vytvořit nové. Nedostatek bílkovin může mít vážný dopad na naše zdraví. Jednou z takových potřebných bílkovin je keratin. Keratinocyty v kůži, živé buňky, poskytují pokožce pružnost, zároveň tvoří bariéru mezi vnitřními orgány a vnějším prostředím a pomáhají minimalizovat ztrátu tekutin v kůži. Nedostatek keratinu lze pozorovat na celém těle – na kůži, ve vlasech, nehtech i zubech. Pokud tedy chcete zlepšit své zdraví a zároveň provést několik kosmetických změn, zaměřte se na získání více keratinu, jenž oživí vaši pokožku, vlasy, nehty a posílí zuby.

Kůže

Keratin dodává pokožce její pružnost a jeho nedostatek se nejvíce projevuje právě na kůži. Pokud chybí, pokožka ochabuje a začnou se na ní objevovat vrásky.

Zubní sklovina

Keratin posiluje zubní sklovinu, proto byste pro přitažlivější zuby měli zvýšit hladinu keratinu v těle.

Vlasy

Vlasy jsou tvořeny převážně bílkovinami, konkrétně keratinem. Lidé s vyšším obsahem keratinu v těle mají obecně zdravější a silnější vlasy. Během nedostatku bílkovin si proto můžete všimnout, že vaše vlasy začnou slábnout nebo dokonce i vypadávat. Předčasné stárnutí, šedivění, pomalý růst, křehkost a vypadávání vlasů jsou příznaky nedostatku keratinu.

Nehty

Keratin posiluje nehty a dělá je více pevnými. Bez něj vaše nehty neporostou a dokonce mohou i změnit svou barvu.

A jakými potravinami keratin doplnit?

  • Ryby – zejména losos
  • Mléčné výrobky
  • Vejce
  • Luštěniny
  • Olejniny (mandle, vlašské ořechy)

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám tyto rady zdály užitečné, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com