Dva banální problémy se sluchem, které značí možný nádor na mozku. Nepodceňujte varovné signály vašeho těla

Mnozí nevěnují zdraví svého mozku velkou pozornost, dokud funguje vše, jak má, není důvod se strachovat. Ovšem v případě, kdy už nastane problém, může být pozdě. V mozku totiž existuje forma pomalu rostoucího nádoru, který pravděpodobně neprojevuje příznaky v raných stádiích, s výjimkou mírných symptomů, když začíná nabývat na rozměrech. Když se vytvoří tento konkrétní typ hmoty, může to ovlivnit váš sluch, který by vás měl popostrčit k vyšetření lékařem a včasné léčbě.

Benigní forma nádoru v mozku

Sluchový neurinom je pomalu rostoucí, benigní typ nádoru, který může růst ve vestibulárním nervu, jenž vede z vnitřního ucha do mozku. Protože tento konkrétní druh nádoru není rakovinný, nešíří se z vestibulárního nervu do jiných částí těla. Jak ovšem roste, mohou se objevit některé nepříjemné příznaky, pokud tlačí na okolní nervy nebo mozkovou tkáň.

Dva důležité příznaky

Lidé se sluchovým neurinomem si mohou všimnout 2 hlavních příznaků, které ovlivňují jejich sluch-ztrátu sluchu a zvonění v uších (tinnitus). Je to proto, jak nádor roste ve vestibulárním nervu, navyšující se tlak může začít narušovat jeho funkci. Tyto příznaky mají tendenci se zhoršovat v průběhu měsíců nebo let a postihnou pouze ucho na té straně, kde se nádor nachází. Jakmile dojde ke ztrátě sluchu z důvodu sluchového neurinomu, už se nikdy nevrátí.

Ztráta sluchu i tinnitus jsou běžné a mohou mít další základní příčiny, jako je zranění nebo infekce ucha, problémy s krevním oběhem, poškození vnitřního ucha nebo obstrukce. Pokud se však problém vyskytuje pouze na jedné straně, váš lékař bude pravděpodobně chtít zkontrolovat sluchový neurinom.

Pozor na další příznaky

Pokud máte podezření na sluchový neurinom, je dobré znát další doprovodné příznaky, které mohou přispět k diagnóze. Odborníci říkají, že lidé s touto konkrétní formou nádoru v mozku mohou zažít:

  • Ztrátu rovnováhy
  • Závratě
  • Necitlivost nebo slabost v obličeji
  • Ztrátu pohybu v obličejových svalech

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Hopkinsmedicine.org, Bestlifeonline.com