Dva muži zahlédli uprostřed zamrzlé vody něco podezřelého. Ať už to bylo cokoli, dělilo ho jen pár vteřin od kruté smrti

Jakmile přichází období zimy, svět se stává pro zvířata ještě nebezpečnějším místem než doposud. Nejen, že teplota představuje obrovský problém, ale existují také rizika, které s sebou přináší příroda. Zamrzlé rybníky s tenkou vrstvou ledu jsou velice dobrým příkladem.

Jednoho rána dva přátelé procházeli kolem zamrzlé vody, když si jeden z nich všiml něčeho podezřelého. Zdálo se, jako kdyby se uprostřed ledové vody vyskytovalo nějaké zvíře. Ať už to bylo cokoli, kvůli mrazivým teplotám nemělo šanci žít dlouho. Museli jednat rychle.

Při bližším ohledání zjistili, že se jedná o psa, který byl jen pár vteřin od jisté smrti. Jeden z mužů se vrhl do vody a začal plavat směrem k zoufalému zvířeti, bojujícímu o život. Byl tady ale jeden veliký problém – led byl příliš silný, nebylo možné se k psovi jednoduše dostat. Začal tedy pěstí mlátit do ledu, aby jej co nejrychleji rozbil. Pomalu, ale jistě, dělal pokroky, když už konečně mohl dosáhnout na vyděšené zvíře.

Další těžká zkouška byla samozřejmě dostat se zpět do bezpečí na břeh. Vytrvalý zachránce se ale nechtěl vzdát a směřoval zpátky na zem skrze ledovou vodu. Oba dokázali odvrátit podchlazení a nakonec se plně zotavit. Sláva tomuto statečnému muži!

Podívejte se na úspěšnou záchranu na níže uvedeném videu:

Jak se vám dnešní příběh o odvaze líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: addictingstories.org