Studentka se nechtěla za žádnou cenu smířit s tím, že pokusné prase půjde po skončení semestru na porážku. Dostala tak geniální nápad, jak situaci vyřešit a prasátko zachránit

Zvířata jsou často používána pro různé experimenty sloužící lidem ke studiu. I když mnozí už několikrát slyšeli o krutých laboratorních postupech, zneužívající zvířata k testování, už tak často neslýcháme, jak jsou tato zvířata masově porážena po ukončení „vyučování“.

Pecan je prase, vychované vysokoškolskou studentkou zemědělství Ericou. Erica moc dobře věděla, že Pecan na konci univerzitního ročníku bude poražen. Co ale netušila, jak jí Pecan přiroste k srdci. Uvědomovala si, že zvíře oplývá pocity a emocemi, stejně jako například pes nebo kočka.

Věděla, že nebude schopná se k němu otočit zády a jen tak odejít a zanechat jej svému osudu. Musela něco udělat. Požádala tedy o pomoc farmu, poskytující útočiště hospodářským zvířatům a dobře udělala. „Erica si myslela, že bude v pořádku s tím, když Pecan půjde na trh s masem, ale jakmile jej vychovala, uvědomila si, jak je toto stvoření zvláštní, chytré a inteligentní a jak je k němu připoutaná,“ řekla Gabrielle, zakladatelka farmy.

Gabrielle vysvětlila, že mnoho vysokoškolských studentů si neuvědomuje, co se stane s pokusnými zvířaty v průběhu semestru. Podobně jako jedna dívka, která, stejně jako Erice, vychovala během jednoho ročníku ovci, jíž chtěla navštívit další rok, ale bohužel zjistila, že její milované zvíře bylo odvezeno na porážku. Byla zdrcená.

Naštěstí Pecana čekal jiný konec. Erica nemohla snést myšlenku toho, že by bylo prase naloženo na náklaďák, kde bude prožije strach a bolest z nastávající porážky. Rozhodla se jednat, i kdyby jí to mělo ve škole uškodit. Věděla, že udělala správnou věc, když kontaktovala Gabrielle, aby Pecanovi pomohla. Neudělala z něj pouze laboratorní zvíře, ale dala jeho životu smysl a s tímto naplňujícím pocitem bude žít do konce svého života.

Podívejte se na Pecanův příchod do nového domova na níže uvedeném videu:

Co říkáte na rozhodnutí této dívky? Dejte nám vědět do komentářů své názory a sdílejte Pecanův a Ericy příběh mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: animalsbeingcute.com