Esenciální oleje účinné při léčbě spálené pokožky od slunce

 

Spálená pokožka od slunce může být nejen velmi nepříjemná, ale také bolestivá. Ztěžuje nám naše každodenní činnosti a snižuje dokonce i kvalitu spánku. Naštěstí existují přírodní metody v podobě esenciálních olejů, jak pokožku zklidnit. U použití esenciálních olejů nehrozí vedlejší účinky, jako u krémů, mastiček či chemických postupů pro zmírnění bolesti. Zároveň zlepšují kvalitu pleti, protože obsahují protizánětlivé, antiseptické, protiplísňové a antibakteriální vlastnosti. Díky následujícím esenciálním olejům zůstane vaše pokožka hydratovaná, zdravá, zářivá a především bez bolesti.

Levandulový olej

Levandule má protiplísňové a antibakteriální vlastnosti, které jsou velice užitečné při hojení popálené pokožky od slunce. Esenciální levandulový olej byste měli pořídit od důvěryhodného zdroje, ujistěte se, že neobsahuje žádné přísady, protože syntetické složky by stav vaší kůže mohly ještě zhoršit.

Přidejte kapku esenciálního oleje do gelu aloe vera a postižená místa na těle jemně masírujte. To vám umožní okamžitou úlevu. Jste-li popálení po celém těle, je lepší, když se naložíte do lázně s teplou vodou, 7 – 8 kapkami levandulového oleje a hrstí ovesných vloček.

Olej ze santalového dřeva

Olej ze santalového dřeva má chladící vlastnosti a pomáhá tak k ochlazení popálenin od slunce a odstranění bakterií, které mohou na poškozené pokožce způsobit infekci.

Spojte 1 – 2 kapky oleje ze santalového dřeva, 1 kapku esenciálního oleje z kurkumy a asi 30 g kokosového oleje. Směsí masírujte postižená místa na těle.

Olej z kadidla

Tento typ oleje je ideálním pro zmírnění bolestí po popálení od slunce. Kadidlo dělá se suchou pokožkou přímo zázraky, protože ji hydratuje a omladí.

Stačí přidat 1 – 2 kapky a gel aloe vera do silného pleťového tonika a jemně nanést na postiženou oblast.

Mátový olej

Je také známý jako přírodní chladící prostředek pro zmírnění bolesti způsobené popálením. Okamžitě hydratuje a zchladí spálenou kůži.

Vytvořte si pastu z 1 – 2 kapek mátového esenciálního oleje a z 1 – 2 lžic gelu aloe vera. Aplikujte na pokožku a počkejte, až se popáleniny zklidní.

Eukalyptový olej

Má protizánětlivé vlastnosti a zmírňuje bolest, čímž poskytuje uklidňující účinky spálené pokožce. Jeho antibakteriální vlastnosti chrání citlivou kůži před vznikem infekce.

Do láhve s rozstřikovačem vložte 2 – 3 kapky eukalyptového oleje a 1 lžičku čistého gelu aloe vera. Zalijte 1 šálkem vody a protřepejte před každým použitím. Než půjdete spát, nastříkejte na postiženou oblast.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano a určitě služeb esenciálních olejů využijete, sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou, kteří se zrovna chystají na dovolenou.

Zdroj: organicfacts.net