Každý podzim přichází to samé – bolest v krku, nepříjemný kašel a ztráta hlasu minimálně na týden. Někdy se můžeme snažit sebevíc, jíst vitamíny, teple se oblékat, pít horké nápoje a stejně se stane, že nás nějaký ten bacil dostihne. Pokud se tak stane, existuje jednoduché řešení. Zkuste vyrazit do boje s esenciálním olejem ze smrkového jehličí.
Tento druh oleje se v léčebné praxi používá již od nepaměti. Obsahuje kolem 35 biologicky aktivních látek, které mají protizánětlivé, antiparazitní a zdraví prospěšné účinky.
Vhodný k masáži i inhalaci
Olej se smrkového jehličí lze použít k potření oblasti zad, hrudníku a krku, k masáži nohou nebo k inhalaci. K tomu stačí do větší mísy nalít horkou vroucí vodu, přidat 3 – 4 kapky oleje a vdechovat stoupající páru.
Pomoc při rýmě
Pokud trpíte rýmou, nebojte si do nosu kápnout trochu esenciálního oleje ze smrkového jehličí. Uvolní se vám nosní dutiny a budete lépe dýchat.
Zmírňuje silný kašel i nachlazení
Tento typ oleje zmírňuje silný kašel i nachlazení. Ráno a večer aplikujte 3 – 5 kapek na zadní část jazyka. V případě nachlazení přidejte 50 kapek oleje do 50 ml kokosového nebo olivového oleje. Směsí masírujte hrudník, krk a záda.
Ošetřuje plíseň na nohou
Navlhčete vatový tampónek do olejíčku a přiložte na postižená místa. Nechte působit asi 15 minut.
Zažene nespavost
Pokud trpíte nespavostí, dejte si večer horkou koupel, do které přidejte 5 kapek esenciálního oleje ze smrkového jehličí. V takto připravené lázni se doporučuje koupat každý druhý den.
Pro koho není léčba vhodná?
Léčba s použitím esenciálního oleje ze smrkového jehličí není vhodná pro malé děti a pacienty s bronchiálním astmatem. Vyhnout by se mu měly i těhotné ženy.
Obrázky: Freepik