Experiment naštvané manželky. Na celé tři dny nešáhla na žádnou domácí práci

Žena z Velké Británie se rozhodla provést experiment přímo ve svém domě. Na tři dny přestala uklízet domácnost, nemyla nádobí, neprala, neuklízela, zkrátka na nic celé tři dny ani nesáhla. A proč to všechno dělala? Žena byla přesvědčena, že její manžel rychle pochopí podstatu pokusu, ale mýlila se.

Manželka přestala uklízet dům

Britská obyvatelka pod pseudonymem MissPotkin na Twitteru zdokumentovala svůj experiment, který připravila pro svého manžela, když se rozhodla skončit s domácími pracemi. Žena byla unavená a chtěla dát svému manželovi lekci.

„Před dvěma dny jsem se rozhodla přestat mýt nádobí. Každý den vařím obědy a mám v domácnosti dost práce. Hromada nádobí od té doby roste. V určitém okamžiku vám dojdou čisté lžíce, šálky a talíře. Kdo z nás poleví jako první? Já určitě ne,“ napsala.

Kdy manželovi dojde, že by měl ženě pomoct?

Autorka příspěvku si chtěla ověřit, v jakém okamžiku manželovi dojde, že i on by měl doma pomáhat a dělat nějaké domácí práce a nepokládat to za bezpodmínečnou povinnost své ženy. Výsledek ji však překvapil. O den později MissPotkin aktualizovala příspěvek a vysvětlila, že už doma došly čisté lžíce a brzy nebude z čeho jíst, ale jejímu manželovi to nevadilo. Za celou dobu vynesl odpadkový koš jen jednou.

Žena také přestala vykonávat domácí práce a brzy se v rohu chodby vedoucí do koupelny objevila hromada špinavého oblečení. Jejího manžela to netrápilo. Nakonec MissPotkin přestala kupovat toaletní papír a rodina zůstala bez základních hygienických potřeb.

Byl experiment úspěšný?

Nápad byl odsouzen k neúspěchu, ale postupem času si žena všimla změny. Manžel například začal vkládat špinavé nádobí do myčky, ale spotřebič nezapnul. Vyhazoval zbytky jídla z talíře a nenechával je jen tak na kuchyňské lince ztvrdnout. Dokoupil toaletní papír. Brzy se však stalo něco, co ženu potěšilo. Manžel uklidil dům a žena usoudila, že je to její osobní vítězství.

Podle MissPotkin tato zkušenost přiměla jejího manžela, aby přehodnotil své postavení v domácnosti.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Todaysparent.com