Fenka byla odložena i s 10 štěňaty. Zaměstnancům útulku se podařilo najít nového majitele, který všechny adoptoval

Ať už se jedná o matku z lidského světa nebo zvířecího, jedno mají společné – nadevše milují své potomky a jsou ochotné za ně položit život. Nikdy je neopustí, ať se děje cokoli. Toho je důkazem i fenka pitbula, která zůstala se svými štěňaty i poté, co byli všichni vyhozeni ze svého domova.

Pracovníky útulku čekalo překvapení

Když v červnu 2016 pracovníci charitativní organizace pro prevenci krutosti na zvířatech dorazili do práce, našli fenku a její novorozená štěňata sedící před útulkem. Všimli si, že pitbul nebyl připoután a byl delší dobu bez jídla a vody. Přesto fenka zůstala se svými štěňaty.

„Netušíme, kde se tady vzala,“ řekla koordinátorka organizace. „Ačkoli ještě trochu krvácela, po porodu 10 štěňat nebylo v okolí tolik krve, jak je obvyklé, takže předpokládáme, že porodila někde jinde a brzy poté byla odložena i se štěňaty přímo před útulkem,“ dodala.

Silné mateřské pouto

„Mohla prostě vstát a odejít. To, že v noci štěňata neopustila, svědčí o poutech mateřství. Věnuje se svým novorozeným potomkům a zůstává po jejich boku v dobrém i zlém,“ dodala koordinátorka. I když ubytovat tak početnou psí rodinu není jednoduché, přesto se zaměstnancům útulku podařilo najít pěstounský domov a nového majitele, který se jich rád ujal. Fotí fenku a štěňata téměř každý den a zveřejňuje je na sociálních sítích.

Fenka překvapivě důvěřovala lidem

Organizace dodává, že roční matka pitbula byla k lidem ve svém okolí překvapivě vstřícná a důvěřivá, i když se dotýkali jejích štěňat. Ačkoli zůstala opuštěná i se svými potomky, je vidět, že nepochází z týraného prostředí. Její původní majitelé si zřejmě neuměli poradit s novou situací, rozhodli se jí tedy řešit tak, že fenku a 10 štěňat odložili před útulkem.

Úvodní obrázek: SACRAMENTO SPCA, Zdroj: thedodo.com