Březí fenku zachránili z ulice a připravovali na porod. Narodilo se pět krásných štěňátek. Nový život ovšem neřekl poslední slovo

Do útulku záchranné organizace v Severní Karolině se dostala březí fenka Pebbles. V té chvíli nikdo netušil, kdy očekávat vrh štěňat, proto se fenky ujala pěstounka Carter Cifelli, která miluje zvířata a psi jsou pro ni vším. S Pebbles se dokonale sžila a byla připravená statečné mamince pomoci, aby se porod zdařil. Ve chvíli, kdy nastal den D, bylo vše nachystáno.

Pět překrásných štěňátek

Pro Carter to byla jedinečná událost, ještě nikdy nepomáhala s porodem štěňat a nemohla se dočkat. Navíc Pebbles měla obrovské břicho, které poslední dny sotva unesla, už ani chodit nemohla, bylo tedy jasné, že porod je na spadnutí. V onen den fenka ulehla, pozdě v noci si Carter povšimla, že přišly kontrakce a posléze se narodilo pět překrásných štěňat. Ve dvě hodiny ráno si proto Carter oddechla, malá roztomilá stvoření se všechna přisála. Byl na ně překrásný pohled.

Dalších 9 bylo ještě schováno v břiše

Po chvíli byla Carter zkontrolovat Pebbles, když si povšimla dalších pohybů a nových kontrakcí. Nechybělo dlouho a přibylo ještě další štěně, následované dalším a pak tenhle kolotoč pokračoval až k neskutečnému číslu čtrnáct. Tolik štěňat pohromadě nikdy neviděla, o takové zkušenosti nehovořil ani nikdo z dobrovolníků, kteří pracují pro psí útulek. Carter však věděla, že počítá správně, Pebbles se právě stala maminkou čtrnácti malých mrňousků s krásně probarvenou srstí, všechna se navíc měla čile k světu.

Pebbles jde do nové rodiny jako Zara

Fenka se o svou početnou rodinku vzorně starala, pravidelně všechna mláďata kojila a neustále dbala na to, aby byla dokonale čistá. Rostla jako z vody a nadešel čas, aby se vydala do nových rodin. Té se dočkala i Pebbles, která dostala jméno Zara. Novým parťákem pro lumpárny i výchovu se stal  milý chlapec Wyatt. Už teď jsou přátelé na celý život, přitom je čeká ještě tolik společných dobrodružství.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: The Dodo